KOVALEVA – від блогерки-мільйонниці до музичної виконавиці: «Мені подобається лагідна українізація»

В урбанізованому світі, де соціальні мережі давно перетворилися на самодостатні платформи для самовираження і досягнення успіху, Катерина Ковальова (Екатерина Ковалева – рос.), більше відома як KOVALEVA, стала прикладом цікавої творчої трансформації. За останні кілька років дівчина розширила поле своєї діяльності від блогінгу до музики. Як це відбулося — розповідаємо у нашій статті.

Це шлях: як блогерка-мільйонниця з Києва стала співачкою

Історія KOVALEVA як блогерки почалася на YouTube (3.2М підписників), TikTok (2.1М підписників) та Instagram (86.5 тис. підписників), де вона вдало застосувала своє тонке відчуття трендів, почуття гумору, відвертість і сміливість. Кропітка робота з контентом та тісна взаємодія з аудиторією принесли їй шалений ріст популярності й велику армію прихильників. Катерина здобула впізнаваність завдяки влучним комедійним скетчам, які часто зачіпали актуальні соціокультурні теми. Сумарна кількість переглядів її відео перевищує 2 мільярди.

Проте KOVALEVA не зупинилася лише на блогінгу. Виявивши у собі талант до музичної творчості, вона вирішила розширити горизонти. Її перші кроки на новому поприщі були своєрідним відступом від стандартних шаблонів. Співачка поєднала свою авторську музичну манеру з елементами R&B, поп- та хіп-хоп-стилів.

На початку повномасшбаного вторгнення росії в Україну KOVALEVA вразила слухачів емоційним треком. «Я просто хотіла підтримати свою країну та людей, оскільки багатьох розлучили через війну, всіх розкидало по різних країнах. У цьому треку є душа кожного українця. Ми все одно скоро зустрінемося та вип'ємо за зустріч. Головне — не втрачати бойовий дух та рухатися до перемоги», — розповідала співачка в інтерв’ю «Краще медіа» у 2022 році.

Важливим кроком в її кар'єрі став вихід пісень на українські радіостанції. До речі, нещодавно співачка запрем’єрила новий трек «Танула», який уже доступний в мережі. Лірична і рухлива пісня заглиблює слухачів у теми розширення можливостей, любові до себе. Композиція має доволі заразливий ритм.

На запитання, чи є її пісні автобіографічними, співачка відповідає:

«Спочатку я намагалася писати треки, які стосуються особисто мене, але в житті є багато ситуацій, що актуальні, і їх теж хочеться торкнутися. Так чи інакше, в кожному треку є щось про мене, а щось актуальне — з нинішнього життя. Щодо нового треку «Танула», то частина правди в ньому є. Але переважно сюжет вигаданий».
KOVALEVA – Танула

На сьогодні KOVALEVA вже випустила 6 пісень. Усі треки доступні на онлайн-платформах за посиланням.

Огляд дискографії KOVALEVA
Огляд дискографії KOVALEVA

JUST QUEEN & KOVALEVA — «Мілфи» (30.06.2023)

Слухати: https://song.link/milfy

Пісня «Мілфи» є спільним проєктом двох топових TikTok-блогерів KOVALEVA (Катерина Ковальова) та JUST QUEEN (Анастасія Покрещук, модель, учасниця шоу «від Пацанки до Панянки», володарка найбільших вилиць у світі). У треках вони відображають реалії сьогодення, звичні сучасній молоді. У новій пісні дівчата вони дотепно описують розвиток стосунків у парах, де жінка багата, а чоловік молодий.

Огляд дискографії KOVALEVA
Огляд дискографії KOVALEVA

KOVALEVA — «Фастфуд» (17.02.2023)

Слухати: https://song.link/fastfood

У цій пісні виконавиця у дотепній манері описує один із чоловічих типажів, для якого характерні блискуча багата «обгортка» та абсолютно пусте наповнення. Іронізуючи, вона порівнює його з фастфудом та дає зрозуміти, що такий чоловік не може зацікавити жінку й претендувати на серйозні стосунки, скільки б не старався та скільки б грошей не витрачав. Мораль пісні: якщо «в тебе банкноти замість душі», то «ти потонеш як крейсер "москва"».

Огляд дискографії KOVALEVA
Огляд дискографії KOVALEVA

KOVALEVA feat JUST QUEEN — «Cвітло» (16.12.2022)

Слухати: https://song.link/ksvitlo

У зв'язку зі складною енергетичною ситуацією в Україні для підняття настрою та підтримки морального духу населення країни Катерина Ковальова спільно з JUST QUEEN випустили пісню під назвою «Світло».

Огляд дискографії KOVALEVA
Огляд дискографії KOVALEVA

KOVALEVA — «Выпьем за встречу» (24.06.2022)

Слухати: https://song.link/vypemzavstrechu

«Трек складається на 70% з російської мови та 30% української, — розповідає Катерина Ковальова. — У пісні я співаю про те, що скоро ми зможемо повернутися додому і випити за зустріч, про возз'єднання рідних і близьких. Про те, що ми сильні і витерпимо цей біль. Про те, що відстань, яка зараз між багатьма українцями, — не перешкода. Про те, що український народ сильний і все витримає. Так само в пісні присутній куплет, де дівчина чекає свого хлопця з ЗСУ з війни».

Огляд дискографії KOVALEVA
Огляд дискографії KOVALEVA

KOVALEVA feat MARLEN — «Королева» (1.10.2021)

Слухати: https://song.link/koroleva

Дебют Каті в ролі музичної виконавиці. Цікаво, що практично весь текст треку вона написала сама.

Про перехід на українську мову та «українізацію» суспільства

Бліц з KOVALEVA

— Чи складно тобі було перейти на українську мову в творчості?

Я б не сказала що складно, тому що я українка і це моя рідна мова. Це навпаки щось нове для мене — писати музику українською та зрозуміти, що непогано виходить.

— Яка українізація тобі до вподоби — лагідна чи більш жорстка?

Мені подобається лагідна, я за індивідуальний вибір кожної людини. Не люблю, коли примушують щось робити чи масово тиснуть на тебе морально. Ми живемо у вільній країні, і все має бути добровільно.

— Чи змінився твій плейлист за останні півтора року?

Плейлист змінюється постійно, тому що змінюється життя. Побільшало української музики. У нас справді є гарні артисти, яких хочеться слухати. Сподіваюся, я буду колись серед цих артистів. Я робила аналіз і побачила, як сильно зріс попит на українську творчість, і зрозуміла, що в нас дійсно вміють робити гарну музику. Скажу чесно, раніше я на це особливо не звертала вагу.

Соціальні мережі KOVALEVA: