Паска за старовинним рецептом 1863 року, яким поділилася Валентина Хамайко

Ведуча «Сніданку 1+1», що виходить на каналі “1+1 Україна”, Валентина Хамайко поділилася рецептом стародавньої паски, який знайшла працівниця музею історії Києва і через соцмережі звернулися до Валентини з проханням адаптувати рецепт до життя. Цей унікальний рецепт датований 1863 роком і належав київській родині професора Піскорського. 

Валентина Хамайко з паскою
Валентина Хамайко поділилася рецептом старовинної паски 1863 року

Рецепт від Валентини Хамайко розрахований на 2 паски. 

Інгредієнти: 
Яйця – 3 шт. або жовтки – 6 шт.
Борошно – 300 г
Гаряче молоко – 200 мл
Вершкове масло – 90 г
Цукор – 80 г
Дріжджі – 20 г
Ванільний цукор – 10 г
Родзинки – 100 г
Журавлина – 100 г
Цедра апельсина – 2-3 ст. л цукат
Кориця – 1 ч. л 
Кардамон – ¼ ч. л 
 

Рецепт паски
Рецепт старовинної паски

Покрокова інструкція:

1.    Молоко доводимо до кипіння, після наливаємо і змішуємо з борошном. Дуже важливо робити все швидко і ретельно вимішувати. За оригінальним рецептом на 2 паски нам потрібно 3 яйця, але краще замінити 3 яйця на 6 жовтків. Саме така паска на жовтках буде мати дуже ніжний колір та пухку текстуру. 
 
2.    Жовтки ретельно розтираємо з цукром. Як тільки жовтки побіліли, додаємо до них заварене тісто. Сюди ж додаємо свіжі дріжджі й лише 250 г борошна і ні грама більше. Поступово, до вже вологого тіста, вмішуємо м’яке масло.  
 
3.    Тісто виходить досить липке. Така консистенція може багатьох налякати і захочеться додати борошна. Але не варто цього робити. Краще скористайтеся міксером, який справиться із задачею за 5-7 хвилин. Якщо ж міксера немає, то просто приділіть цьому тісту 15-20 хвилин часу для замісу. Готове тісто залишаємо на 1 годину для «відпочинку». 
 
4.    В оригінальному рецепті до паски додають корицю, кардамон, мускат і помаранчеву кірку, а значить, в ХІХ ст. в Україні вже були апельсини. Знімаємо шкірку з апельсина спеціальним ножем-економкою і отримуємо тоненьку шкіру без білої не потрібної частини. Потім ріжемо її на маленькі смужки і варимо в цукровому сиропі, а родзинки та журавлину замочуємо в алкоголі. 
 
5.    Щоб рівномірно розподілити по тісту вишні, родзинки та цедру, а також забрати зайве повітря, ви можете його розтягнути або розкотити на поверхні. Частину тіста можемо залишити для прикрашання паски зверху. До замочених сухофруктів додаємо невелику кількість кориці та кардамону. 
 
6.    Загортаємо тісто і розділяємо на дві частини так, щоб усі родзинки були заховані всередину. Зверніть увагу, що тісто має займати третину форми. 
7.    В оригінальному рецепті паска прикрашалась зверху хрестиком, що було традиційно для ХІХ ст. Залишаємо паски в тиші та теплоті на цілу годину. 
 
8.    Паску випікати в духовці при температурі 175 градусів протягом 35 хвилин.

паска
Паска по старовинному рецепту 1863 року
родина Піскорських
Унікальний рецепт паски датований 1863 роком і належав київській родині професора Піскорського.

Дивіться також рецепт паски від Олі Полякової.

А також старовинний рецепт, відтворений Костянтином Грубичем.

Є ще рецепт паски-краффіна від руслана Сенічкіна.