Оксана Забужко назвала Топ-10 українських романів
Українська письменниця Оксана Забужко склала свій список улюблених українських романів ХІХ-ХХ століть. Вона іронічно зазначила, що створювала цей Топ-10 книжок «за логікою вигаданого «ідеального світу», в якому всі українці освічені, всі тексти доступні, і всі мовчки погоджуються на тому, якою має бути література «за гамбурзьким рахунком».
У коментарі «Шаленим авторкам» Оксана Забужко зазначила:
«...ну, я ж не філолог - у мене все винятково суб'єктивне і смакове, те, що НА МЕНЕ зробило вплив (а не на літературний процес і/або читацькі маси, як має бути за Гарольдом Блумом!). Я, наприклад, розумію, що в такому списку обов'язково має бути «перший роман національної літератури», таке культурні народи навіть часом відзначають у себе окремою датою, - але «Чорну раду» я свого часу так і не дочитала, бо *пошепки* мені було нудно (!!!), - зате наполягаю на тому, що «Старе гніздо і молоді птахи» Василя Мови (перероблені для сцени Г. Хоткевичем і друковані в «Літ.-Наук. Віснику» як драма) - це «роман в діалогах», і от він у мене 100%ково в списку «топів», а Василь Мова, по-моєму, наш найбільший «загублений геній» 19-го ст., - ну і так далі, і кому воно що поможе, як я такою «приватною десяткою» поділюся?..»
![Оксана Забужко](/sites/default/files/styles/max_width_770px/public/2024-06/oksana_zabuzhko_1.jpg?itok=uPIqAkkC)
У Фейсбук Оксана Забужко написала:
«Простіше кажучи – «мій список» ні на що не претендує, складений був суто «для себе» з романів, які я люблю і перечитувала («перечитуваність» - це мій головний обов'язковий критерій!), і я сама була приємно заскочена тим, скільки позицій у мене (виявляється!) співпало з фаховими філологами. Якщо мій список когось змусить сходити в бібліотеку або й відкрити нового для себе класика, - значить, таки варто було його оприлюднити!
Отже, мої ТОП-10 УКРАЇНСЬКИХ РОМАНІВ:
1. Василь МОВА (ЛИМАНСЬКИЙ). Старе гніздо й молоді птахи.
2. Панас МИРНИЙ. Повія.
3. Іван ФРАНКО. Перехресні стежки.
4. Валер'ян ПІДМОГИЛЬНИЙ. Місто.
5. Майк ЙОГАНСЕН. Подорож ученого доктора Леонардо і його майбутньої коханки прекрасної Альчести у Слобожанську Швейцарію.
6. Юрій ЯНОВСЬКИЙ. Майстер корабля.
7. Зінаїда ТУЛУБ. Людолови.
8. В. ДОМОНТОВИЧ. Без ґрунту.
9. Ірина ВІЛЬДЕ. Сестри Річинські.
10. Емма АНДІЄВСЬКА. Роман про добру людину.
![Оксана Забужко](/sites/default/files/styles/max_width_770px/public/2024-06/oksana_zabuzhko.jpg?itok=2b524Tyc)
Також читайте Топ-10 книжок видавництва Vivat.
А також Стівен Кінг розповів про свій Топ-5 книжок
Фото: Фейсбук