Катерина Осадча розповіла, як допомагає синам пережити війну

Ведуча “Голосу країни” та “Світського життя” на телеканалі 1+1 Катерина Осадча з перших днів війни допомагає українцям у пошуку зниклих родичів. Телеведуча створила телеграм-канал “Пошук зниклих”, який нині масштабувався у соціальний проєкт під назвою “Знайти своїх”.

Катерина Осадча в ексклюзивному інтерв’ю для “КП в Україні” розповіла про те, як пропускає через себе щемливі історії соціального проєкту «Знайти своїх», як вплинули останні три місяці на стосунки із чоловіком Юрієм Горбуновим та як відволікає синів від війни.

Катерина Осадча
Катерина Осадча

Катерина Осадча розповіла, якою побачила свою домівку під Києвом, куди нещодавно повернулася через три місяці після початку війни:

«З дому ми виїхали зранку 24 лютого, тому що живемо недалеко від військової частини. І коли виходили з будинку, я на нього подивилася і подумала: ми можемо ніколи сюди не повернутися. Але головне – лишитися живими.

А коли повернулася, все було так, як ми і залишали. Юра повернувся набагато раніше, поприбирав. Вижили абсолютно всі домашні квіти, які ніхто не поливав. І це було для нас, напевно, найбільшим здивуванням - як вони, попри все, стійко трималися. Відчуття дому абсолютно ні з чим не можна порівняти. Це рідне, твоє. Наш дім цілий. На жаль, не всім так пощастило. Тому, з одного боку, це внутрішня щемлива радість, що тобі є куди прийти, з іншого - ти одразу уявляєш, як тисячі людей не можуть повернутися додому, як вони збирають уламки своїх будівель».

Екатерина Осадчая и Юрий Горбунов
Катерина Осадча та Юрій Горбунов

До того ж, Катерина Осадча розповіла, як змінилися її стосунки з чоловіком за період війни:

«Ми удвох із самим першим вибухом під нашими вікнами 24 лютого о 5.30 ранку об’єдналися у рішенні, що нам якомога швидше потрібно убезпечити дітей. Звичайно, ми всі переживали по-різному, у всіх був різний емоційний стан, і ми, як і більшість родин, в перші тижні були у телефонах. Дивилися новини, прокидалися вночі, було якесь заціпеніння. Всі ми, мабуть, перетворилися в такі загострені комки нервів.

Перші тижні ми навіть не обговорювали, що будемо робити. Просто розуміли, що потрібно допомагати, робити так, щоб діти були в безпеці, це стало нашим спільним родинним фронтом. Навіть не зговорюючись, робили якісь речі, доповнюючи одне одного. Нас війна ще більше об’єднала, згуртувала і показала, що тільки разом ми зможемо зробити більше. Коли один стоїть за спиною іншого – це найголовніше. Не дарма ж кажуть – і в біді, і радості».

Катерина Осадча
Катерина Осадча

Найважливішим для ведучої були і залишаються діти. Телеведуча поділилася, як діти сприйняли війну.

«У Данила за ці три місяці війни вже є три зуба. Він почав сидіти і повзати. Коли почалася війна, йому виповнилося 6 місяців, і потрібно було вводити перші прикорми. Все це давалося не так легко, як у мирний час. Граємося з дітьми, вигадуємо якісь ігри, малюємо з Іваном дороги, по яким їздять машини, малюємо літаки. Іван захоплюється літаками. До речі, йому дуже сподобалися літаки з паперу, яких він запускав і шалено радів. Потім ми їх розфарбовували. Слава Богу, у Івана в пам’яті не залишилося жаху від літаків та вибухів, тому він їх не боїться.

Данило потроху вже стає на ноги. У них дуже тісна дружба з Іваном. Ще згадала мільйон різних старих ігор. Наприклад, «Морський бій» - все те, чим і ми бавилися у дитинстві, коли не було такого різноманіття іграшок, як зараз у дітей. Малювали «Класики» на асфальті, стрибали. У дітей зараз абсолютно інші ігри, а тут у нас у всіх включилася фантазія».

Катя Осадча
Катя Осадча з молодшим сином Данилом

Також Осадча розповіла, як говорить з дітьми про війну.

«Іван шалено хоче додому. І щоразу питає, чому ми не можемо поїхати додому. Сказали, що закриті аеропорти, і ми не маємо змоги повернутися.

Пояснили, що вдома літають ракети, і це небезпечно. Він не розпитує, у нього, напевно, якась своя картина, чому він не вдома зі своїми друзями. Поки що він історію з ракетами сприйняв достатньо спокійно. Але проситься додому щодня».

Катерина Осадча
Катерина Осадча

Фото: Інстаграм