Багато російськомовного контенту: Григорій Решетник висловився щодо мовного питання в Україні

З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну мовне питання стало особливо на часі. Думкою, чому надважливо зараз говорити в медіа українською, поділився ведучий проєктів СТБ «Неймовірна правда про українців», «Як ти?» та «Холостяк» – Григорій Решетник. На сторінці в Instagram він звернувся до підписників з актуальною темою дискусії, яку підтримали в коментарях інші відомі особистості.

«От поясніть мені все-таки: чому після всього, що пережили українці за ці роки та місяці, досі так багато російськомовного контенту? YouTube, телебачення, включення експертів, аналітиків, інтерв‘ю, репортажі… Для чого і для кого це? Я направду не розумію.

До кого ми хочемо достукатися, донести цю інформацію, кого хочемо переконати? Та нехай перекладачами користуються, хто не розуміє української, починають вчити її врешті. Ну невже не настав час виключно українського контенту – нашого, красивого, мелодійного, якісного та професійного», – підняв мовну тему у соцмережі Григорій Решетник.

Григорій Решетник
Григорій Решетник

Меседж Григорія підтримали й інші відомі українці:

«Дякую за такі важливі дописи», – відповіла акторка Наталка Денисенко.

«Є і приємні новини: споживання російськомовного контенту YouTube з території України зменшилося приблизно на 80 %», – відзначила співачка Злата Огнєвіч.

«Слушне питання. Я впевнений, що за півроку україномовний YouTube (всередині України) точно переб’є російськомовний. Треба просто всім це побачити у показниках, хто зараз експериментує. Активно все україномовне летить максимально.

Головне, що українська – точно у мейнстримі, а не навпаки. У всіх регіонах вже невідворотній процес. Українською говорять діти, українські пісні слухаю на Apple Music. Це вже назавжди», – поділився думкою ведучий Олександр Преподобний.

Григорій Решетник
Григорій Решетник

Фото: пресслужба СТБ