14 правил Даші Малахової, що допомагають їй жити: «Робіть щось, а не тільки співпереживайте»

Відома акторка, кулінарний експерт, блогерка та активна громадська діячка Даша Малахова написала свої 14 правил, які їй допомагають жити під час війни і якими вона радить скористатися також інших. 

«Я знаю, що зараз дуже складно для більшості непідготовлених людей жити це складне життя. 

Якщо дозволите, пишу нижче декілька своїх пунктів, які допомагають мені і можуть прояснити хмарне сьогодення на лоскотне і сонячне майбутнє», - пише Даша в соцмережі.

Даша Малахова
Даша Малахова

1. Немає сенсу проживати майбутню трагедію, яка ще не відбулася. Пропоную на всі погані ситуації реагувати, коли вони відбудуться, а не в очікуванні. Бомба не впала, а ми вже руйнуємо своє життя сьогодні, без бомби. Коли впаде, тоді будемо переживати. Звучить не дуже, але це найнормальнійший підхід. 

2. Не натягуйте чужу бомбу на себе. Люди, яким війна зруйнувала життя, можуть швидко оговтатися, і піти жити своє життя, бо цінують його, поки ви ще оплакуєте їх горе. Концентруйтеся на собі. Допомагайте їм, а не співчувайте. 

3. Переживання не є впливом в реальності. Більше того, мозок підміняє поняття, бо людина лінива істота - буде лежати і переживати. Але страждаючи не допомагають собі і іншим. Ніби ті, хто страждають і це їх внесок. Так організм дає вам можливість нічого не робити, поки ви думаєте, що ви крутите світ. То не переживайте, знов. Хочете впливати - робіть щось. Передивлятися ютьюб не рахується. Окрім хорошого українського контенту, бо йому потрібні перегляди. Вплив на життя людей, це реальні дії. Робіння, а не говоріння. 

Даша Малахова
Даша Малахова

4. Вирішувати проблеми людства і займатися перевихованням інших набагато простіше ніж помити смердюче сміттєве відро на кухні. Маємо пам’ятати що здорове суспільство не забороняє і не займається кенселінгом, оскільки воно здорове і не потребує щось не показувати. Не цікаве само відпаде. Тому я взагалі не витрачаю час на обурення 95 кварталом, тощо. Це теж економить величезний емоційний ресурс на справжні справи. 

5. Окрім війни в суспільстві купа проблем. Діти без батьківської опіки, онкозахворювання, бездомні тварини, гомофобія, насилля в сім’ї, тощо. Всі ці проблеми були до війни, і дійсно, війна їх підсилила, але вони і є причиною війни. Це ціннісний вибір. Красти ліки у хворих, ґвалтувати дітей, бити жінок, ненавидіти геїв. Війна між здоровим суспільством та хворим. Якщо ви за демократію та проти геїв - можна почати з себе і розібратися в своій гомофобіі. Це буде ваш внесок в боротьбі проти хворого суспільства. Це теж добрезно відволіче вас від питання великої бомби. Буде чим зайнятися. Собою. 

6. Розвивайтеся. Ніколи не думайте, що ви вже мега ціннісна людина. Цінності, як і прес, спина і попа потребують постійної прокачки. Читайте хороші книги, не знімайте відео де ви орете «ненавиджу суки», не пукайте і не пускайте відрижки при людях. Звісно іноді ви не в найкращому стані, але не варто з цього робити подію. Просто тренуйте цінності. Читайте. Обдумуйте, а не обговорюйте. 
 

Даша Малахова
Даша Малахова

7. Скромність. Зараз і завжди. Бажання людей ідентифікувати себе з елітою через зовнішні ознаки одягу, прикрас та авто давно висміюються в класиці. Це виключно питання бідних, які заробили на тіару. Носити її недоречно, в більшості випадків, але  мольєрівський Мішанін-Шляхтич, живе у великій кількості людей в нашому новому суспільстві, де еліта складається з людей з торгівлі, послуг та вдалого шлюбу. Тут кожен за себе. Треба вчити дітей бачити в людях людей, а не одяг, гаджети та авто. І не бути самим такими - це основне. Немає іншого шляху. Тоді не буде ляпів з картьє. Зараз наше суспільство ще не готове відмовитися від консьюмерізму та міщанства - ще голодні. Тому не тикайте в них палками. Це мине. Не скоро. Разом з золотими левами на воротах. 

8. Цінність буття. Кожен з нас потрібен. Не тільки люди, які мають великі фонди. Бо, по-перше, саме завдяки вам вони збирають великі і важливі суми, по-друге саме ви потрібні вашим дітям, друзям, коханим і сусідам. Ваша посмішка та добре слово може змінити чиїсь день, рішення, долю. Щоразу, як я іду в ліфті я посміхаюсь і говорю щось приємне сусідам, бо раптом вони подумують переїхати в іншу країну. Так я корегую демографічну ситуацію, економіку країни і генофонд. Потроху. Ви мабуть зараз усміхнулися. Ось. 

9. Любіть себе, свою постіль, запах свого дому, своїх рідних та тварин. Створюйте свої традиції та ритуали. Багато говоріть приємних слів рідним, описуйте ваші найкращі миті з ними, їх унікальність. Все це можна перенести в будь-який простір. Це єдине справжнє. Робота над стосунками в сім’ї. Тільки це тримає. Не дім і пральна машина. 

Даша Малахова
Даша Малахова

10. Пробачайте своїх. Рідних, знайомих, країну. Вони не погані, просто хтось ще в тіарі не нагулявся, хтось не має духовної глибини, завдяки батькам, щоб усвідомити і почати змінювати реальність, хтось просто дуже боїться бо не вірить в себе, це теж пов’язано з батьками СРСР та комплексами. А насправді нам належить світ. 

11. Не майте справу з людьми, цінності яких ви не підтримуєте. Але не вдягайте біле пальто. Нещодавно сусід почав втирати моєму старшому, що не треба йти у військкомат, (Матяш вже пів року намагається стати на облік). Довелося зупинитися і прийняти участь в здоровій дискусії, хоч ми і поспішали на вечерю. Це було важливо. Без образ. Красиво. Розійшлися з посмішками, але відпор був даний. Він задумається. 

12. Пам’ятайте, що патріотами частіше за все, є ті люди, які не мають зовнішніх ознак патріотизму. Це глибинне почуття і чим глибше воно, тим важче його знайти і вичавити з людини. Чим більше воно схоже на пайетки, тим вірогідність того що при пранні на невеличких температурах воно відпаде - зростає. 

Даша Малахова
Даша Малахова

13. Всі найгірші речі людства були вигадані, щоб стати кращим за рахунок чужих помилок або відмінностей. Не давайте шанс булінгу, агресії спотворювати ваші обличчя. Не вірте що тільки українці кращі. Кращі люди, різних національностей, які мають спільні цінності. Ми маємо перемагати тому що ми кращі, а не тому, що вони гірші. Ми воюємо не тому, що ненавидимо, а тому, що любимо своє. Своє треба розвивати, а не знищувати їхнє. Бо це їх методи, а не наші. Якщо не запевнила. Перечитайте пункт 11. 

14. І головний секрет. Уявіть, що вчора ви отримали результати у вас невиліковна хвороба - жити в цьому поганому світі вам доведеться дуже мало. Він звільнить вас, а ви його. Стається диво. Чомусь людина починає цінувати життя, коли втрачає його по справжньому, а не в страхах. Раптом саме зараз ви захочете почати життя заново і одна мрія буде про ще один шанс.
 

Також Даша Малахова говорила, що треба вірити в свою культуру