Топ-5 любимых книг от Onuka

В Украине с 12 марта официально объявлен карантин – все массовые мероприятия, походы в кино, на концерты, в театры, цирки и даже церковь запрещены. Школы и детские сады закрыты. Советуют оставаться дома и не паниковать.

Звезды делятся своими лайфхаками, что делать в подобных ситуациях. Onuka написала, что это идеальное время, для того, чтобы взять книгу и почитать. Ведь сейчас чтение – роскошь, которую могут себе позволить люди, у которых есть на это свободное время. Певица на своей страничке в Инстаграм поделилась списком любимых книг.

Onuka с мужем сидят на диване
Ната Жижченко (Onuka) с мужем, Евгением Филатовым

«Ніби в фантастичному трилерi, ми поринули у масовий карантин. Ні концертів, ні кіно, тільки черги в маркетах. Вважаю, це найкраща нагода, аби взятися за те, про що ми усі говоримо, та робимо все рідше. Ідея така: я ділюся своїми улюбленими книгами, ви — своїми.

▪ Ніка Турбіна, «Доля»
Поезія Турбіної водночас захоплює й лякає своїми моторошними пульсаціями. За що її й люблю. Такі тексти подібні до оголеного нерву, крізь них авторка ніби відчуває і пропускає все, що довкола. Це про постійний контакт зі світом, про відчуття внутрішнього болю, коли щоразу всередині щось дає тріщину. Такий дар і прокляття водночас.
«Доля» — збірник раніше невідомої, більш «зрілої» поезії, а також вирізки зі щоденників маленького радянскького вундеркінда.

▪ Еріх Марія Ремарк, «Тіні в раю»
Ремарк — один з моїх улюблених письменників ХХ сторіччя. Читати його — все одно, що слухати розповіді старого друга. Відразу вибудовується неверебальний діалог. А роман «Тіні в раю» взагалі здається мені одним із найбільш недооцінених текстів автора, що повинен бути на рівні з усіма його бестселерами.

Онука стоит на красном фоне
Onuka

▪ Світлана Алексієвич, «У війни не жіноче обличчя»
Про Алексієвич багато говорили: спочатку темою була Нобелівська премія, згодом — серіал «Чорнобиль», що більшою мірою був поставлений на фундаменті одного з її доробків.
«У війни не жіноче обличчя» — це архів сповідей і спогадів жінок, що опинилися віч-на-віч з війною й мусили виживати попри всі обставини. Раджу прочитати всім.

▪ Рей Бредбері, «451 градус за Фаренгейтом»
Невмируща класика. Один з найбільш пророчих романів минулого сторіччя. У такому контексті завжди першим згадують «1984» Оруела, однак і робота Бредбері неймовірно актуальна у реаліях сьогодення. Гадаю, особливо цікаво читати її саме у такий період, коли навколо суцільний сюрреалізм і наростаюча паніка.

▪ Юваль Ной Харарі, «21 урок для 21 століття»
Дослідник людської природи Харарі розділив свою думку на три ідеологічно пов’язані книги — минуле «Sapiens», сучасність - «Homo Deus» і майбуття - «21 урок для 21 сторіччя». Остання була для мене найцікавішою, оскільки можна у реальному часі спостерігати за змінами та модифікаціями людства».

Онука на темном фоне
Ната Жижченко

Фото: Инстаграм Onuka

Tags