YUNA-2024: тріумф «Антитіл», вагітна Джамала та новий Холостяк на сцені

У Києві, в Жовтневому палаці відбулась 13-та Національна музична премія YUNA. Нагороди вручали відомі люди - телеведучі, блогери, музиканти, волонтери, військові: Раміна Есхакзай, Олександр «Терен» Будько (який став героєм нового сезону «Холостяк»), Марічка Падалко, MONATIK, Дар'я Квіткова, Олександр Волошин, Іван Марунич, Тата Кеплер та інші. Ведучим церемонії був Анатолій Анатоліч.

Мохаммад Захур, Камалія, Джамала
Мохаммад Захур, Камалія, Джамала

Найбільше нагород отримав гурт «Антитіла», який, на жаль, не зміг бути присутнім на церемонії, адже в цей час перебував з благодійними концертами в Великій Британії. Музиканти виграли у трьох номінаціях – «Пісня року», «Найкращий рок-гурт» та «Найкращий кліп». Джамала, яка отримала нагороду за «Найкращий альбом», відкривала концертну програму разом зі симфонічним оркестром. Зі сцени співачка зізналася, що саме в цей день мала народжувати, тому пожартувала, що, мабуть, дитину, яка народиться, має назвати Юна, навіть попри те, що це буде хлопчик.

Джамала
Джамала отримала нагороду за альбом "QIRIM"

Нагороду Джамала отримала за свій альбом кримсько-татарських пісень QIRIM: «Я не знаю, як висловити словами, наскільки для мене важлива нагорода саме цього альбому. Над ним працювало дуже багато людей. Неймовірний оркестр, який ми спеціально збирали всією командою. Працювали над кожним словом, збирали ці твори як пазл, тому що інформації в архівах практично не існує». 

Джамала
Джамала на сцені Yuna

KOLA стала «Найкращою співачкою», а ось в номінації «Колаборація року», де вона була представлена аж в чотирьох дуетах, на жаль, не перемогла. Натомість там здобув нагороду дует SHUMEI та Злата Огневич з хітом «Буревіями». Зараз на YouTube вона зібрала 30 мільйонів прослуховувань. 

Таємничу Klavdia Petrivna визнали «Відкриттям року». Як і очікувалось, співачка на премію не прийшла – ще не час викривати, хто насправді приховується за цим образом. 

KOLA
KOLA - цього року найкраща співачка

Артем Пивоваров став найкращим співаком.

«Я мав би сказати про свій тріумф, але я хочу сказати про тріумф нашої нації. Хочу, аби про тріумф нашої нації говорив весь світ, так само, як і на початку повномасштабного вторгнення, коли ми не тільки собі, а й усьому світові показали, якою має бути країна 21 століття. Сильною, сміливою, вільною та незалежною. Вже 32 роки ми з вами відстоюємо та виборюємо нашу незалежність. Давайте не забувати про це, давайте будемо гідними дітьми своєї країни. Я пишаюся тим, що живу поруч з такими людьми, як ви!», - сказав Пивоваров, отримуючи нагороду з рук Раміни Есхакзай та Олександра «Терена» Будько.

SHUMEI та Злата Огнєвіч
SHUMEI та Злата Огнєвіч – дует року за пісню «Буревіями»

Переможці премії YUNA-2024

Найкращий альбом: Джамала – QIRIM

Найкращий виконавець: Артем Пивоваров

Найкраща виконавиця: KOLA

Найкращий дует або колаборація: SHUMEI та Злата Огнєвіч – «Буревіями»

Найкращий відеокліп: Антитіла – «Фортеця Бахмут»

Найкращий поп-гурт: Latexfauna

Відкриття року: Klavdia Petrivna

Найкращий рок-гурт: Антитіла

Найкраща пісня: Антитіла – «Фортеця Бахмут»

Найкращий благодійний тур - Kozak System і Друга Ріка