Зіркові мами розповіли, де цьогоріч навчатимуться їх діти

Онлайн чи офлайн: українські телеведучі розповіли де і як будуть навчатись їхні діти цього року

Новий навчальний рік українські школярі розпочинають в умовах воєнного стану. Перед батьками постав складний вибір – дистанційне чи очне навчання. Зараз, коли країна у стані війни, в першу чергу йде мова про безпеку. Зіркові мами - Марічка Падалко, Валентина Хамайко, Людмила Барбір і Лідія Таран розповіли де навчатимуться їх діти.

Марічка Падалко з дітьми
Марічка Падалко з дітьми

Усі троє дітей Марічки Падалко підуть у новому навчальному році у школу в Києві:

“Ми всі разом у родині обговорили питання навчання і вирішили, що діти навчатимуться в Києві в школі офлайн. У будівлі є укриття – це було одне з найголовніших умов, чому ми погодились на саме таку форму навчання. На жаль, класи будуть напівпорожні – лише третина учнів навчатиметься очно. Решта займатиметься онлайн”, - каже Марічка.

Діти Марічки Падалко
Діти Марічки Падалко: Марія, Катерина і Михайло

Син Людмили Барбір цього року буде навчатись у школі онлайн і далеко від дому.

“Цьогоріч син піде у 4-й клас. Ми обрали дистанційний формат навчання, оскільки Тарас зараз не зі мною, а у моєї сестри в Чернівецькій області. Мій чоловік військовий і його немає вдома, я постійно на роботі, тому зараз сім’я нарізно. Я не можу сина залишати самого вдома. Це оптимальний варіант в нашій ситуації. Для нас пріоритетною є безпека дитини. Але розумію тих батьків, які відправляють своїх дітей в школу, не маючи можливості залишити їх вдома. Кожен обирає той формат, який в його ситуації найближчий і найкомфортніший”, - ділиться Людмила.

Людмила Барбір із сином
Людмила Барбір із сином Тарасом

Троє старших дітей ведучої “Сніданок. Вихідний” Валентини Хамайко будуть навчатись там, де і вчились до початку повномасштабного вторгнення - в Європейському колегіумі.

“Рішення, щодо навчання дітей, приймали разом з чоловіком на початку серпня. Дуже сподіваюсь, що тут нам вдасться і закінчити цей навчальний рік. Все дуже змінюється щодня. Тому дати гарантії щодо навчання дітям я не можу. Ми нічого від них не приховуємо, всі рішення приймаємо разом, все з ними проговорили.  Дуже хочу, щоб діти вчились офлайн, бо їм дуже важливо спілкуватися з однолітками. На жаль, 40% однокласників так і не повернулись в школу і в Україну… Звісно, це засмутило дітей, але я намагаюсь їх підбадьорити, розповідаю, що клас буде оновлений і вони зможуть познайомитись з новими дітьми”, - ділиться Валентина.

Валентина Хамайко  із сім'єю
Валентина Хамайко із чоловіком Андрієм та дітьми Соломією, Михайлом, Мирославою та Андрієм-молодшим

Ведуча ТСН та кураторка благодійного проєкту “Здійсни мрію” Лідія Таран через кілька днів після початку повномасштабного вторгнення вирішила виїхати з 14-річною донькою Василиною в безпечне місце. Так, на запрошення друзів, вони опинились у Франції. Навчальний рік Василина закінчувала паралельно у французькій та українській школах.

“Цьогоріч моя Василина буде навчатись у Франції. Для мене головне - безпека дитини. Мій житловий комплекс, як і вся Україна, знаходиться не в зоні безпеки. Тому вважаю, що дитині буде краще цей навчальний рік провести тут. Вона встигла адаптуватися, має друзів. Водночас хочемо зберегти можливість навчатись бодай з деяких дисциплін у нашій українській школі - математика, хімія. Наше завдання максимум - зберегти рівень знань, відповідний українській школі й водночас охопити цьогоріч всі дисципліни французької школи. В такій ситуації зараз сотні тисяч українських дітей. Вони здібні і я вірю, що у них все вийде незалежно від країни, де вони опинились”, - каже Лідія Таран.

Лідія Таран з донькою
Лідія Таран з донькою Василиною

Фото: соцмережі