Kalush Orchestra після перемоги на Євробаченні розповів про «Азовсталь», дискваліфікацію і своїх фаворитів

Перша пресконференція Kalush Orchestra: про «Азовсталь», дискваліфікацію і перемогу

Відразу після перемоги у фіналі Пісенного конкурсу Євробачення-2022 гурт «Kalush Orchestra» дав пресконференцію на арені Pala Olimpico у Турині. Олег Псюк відповів на запитання журналістів про заклик допомогти «Азовсталі», можливу дискваліфікацію та що робитиме далі. Голова української делегація Оксана Скибінська отримала вітальну теку, яка символізує передачу документів з підготовки до проведення наступного Євробачення в Україні.  

Про перемогу

Ми були на першому місці за прогнозами букмекерів. Що більше люди чули про Україну, то більше слухали пісню. Я був в різних країнах і чув, що люди її слухають. Тому велика подяка кожному, хто за неї проголосував. Будь-яка перемога зараз дуже буде вагомою, а оскільки наша культура під загрозою, нам треба показати, що українська культура жива, українська музика жива і має дуже красивий почерк.

Висловлюю велику подяку кожній країні й кожній людині, що підтримували нас. У нас давно не було хороших новин. Дякую всім, хто допоміг привезти в Україну хоча б якісь хороші новини.

Про Євробачення в Україні

Україна з радістю прийме наступне Євробачення у цілісній щасливій і розбудованій Україні.

Kalush Orchestra
Kalush Orchestra

Про реп на Євробаченні

Реп, хіп-хоп — це зараз мейнстрим, номер один у світі й чому його не має бути на Євробаченні? Тому я хотів бути цим першопрохідцем.

Про те, чому заявив зі сцени про «Азовсталь»

Це велика біда нашої країни. Це блокада, понад 1000 людей оточили з усіх боків. Нам потрібна допомога, щоб звільнити цих людей. Тому ми звертаємося до третьої (іншої) країни, щоб допомогти їм вийти. Як допомогти? Інформаційно — говорити всім, писати про це. Тут знаходиться багато преси, якщо кожен з вас про це напише, то це дійсно нам допоможе.

Про ризик дискваліфікації

Люди, які ставлять собі питання про дискваліфікацію, не розуміють, наскільки велика біда у нас в країні. Я дуже сподіваюся, що хоча б одна людина з 200 млн це побачить і зможе нам у цьому питанні допомогти.

Kalush Orchestra
Kalush Orchestra на сцені Євробачення

Про відчуття за кордоном

Моє переживання не закінчується, коли я перетинаю кордон, тому що у мене в Україні взагалі всі рідні, люди, яких я знаю. Може, швидше і навпаки, бо коли я в Україні, я швидше розумію, що можу впливати, когось захистити.

Про плани після повернення

Польський журналіст привітав лідера Kalush Orchestra Олега Псюка з прийдешнім днем народження, який музикант святкуватиме 16 травня, та закликав усіх разом журналістів заспівати йому «Happy Birthday».

— 16 травня я буду в дорозі, повертатимуся в Україну. Після повернення планую відсвяткувати день народження у колі близьких та рідних.

Про результати голосування журі

Це конкурс такий, коли потрібно через екран себе показати, журі також через екран оцінювало. Я розумію, наскільки воно не збігається. Тому дуже важко себе отак подати. Нам слід попрацювати над тим, як саме себе подавати через екран.

Kalush Orchestra
Kalush Orchestra перемогли на Євробаченні 2022

Про фаворитів на Євробаченні

Моїми фаворитами на Євробаченні 2022 були Італія, Великобританія, Польща і Молдова.

Про підтримку молодих співаків

Зараз під час війни багато українських співаків об'єднується. І дуже важливо підтримувати молодих артистів. Наша ціль робити так, аби українська музика була популярна не тільки в Україні, але і в цілому світі. Євробачення якраз дуже хороша платформа для цього.

Зазначимо, Україна втретє перемогла на Євробаченні. Гурт Kalush Orchestra отримав найвищий 631 бал від глядачів і журі. Друге місце посіла Великобританія, третє — Швеція

Джерело: Суспільне Мовлення