Топ-10 найкращих сучасних турецьких серіалів

Останнє десятиліття турецький кінематограф займає лідируючи позиції, а турецькі серіали – зараз, мабуть, головний продукт на експорт. Турецькі серіали витримують гідну конкуренцію з бразильськими та південнокорейськими. Кохання, пристрасть, зради, великі гроші, заздрість – теми, варті екранізації в безкінечних сезонах та кількості серій. 

Пропонуємо добірку з 10 сучасних найкращих турецьких серіалів: «Зимородок» (Yalı çapkını), «Kизиловий шербет» (Kızılcık şerbeti), «Змітаючи все на своєму шляху» (Kuş uçusu), «Дикий» (Yabani), «Сховай мене» (Sakla Beni), «Брудна корзина» (Kirli Sepeti), «Наречена зі Стамбула» (İstanbullu Gelin), «Невірний» (Sadakatsiz), «Заборонений плід» (Yasak Elma), «Сім'я» (Aile).

Зимородок (Yalı çapkını)
Серіал "Зимородок" (Yalı çapkını)

1.    Зимородок (Yalı çapkını), 2022 рік, 2 сезони, 65 серій.

У головних ролях - Афра Сарачоглу та Мерт Рамазан Демір. В основу сюжету серіалу лягли реальна історія турецької сім'ї та записи психіатра Гюльсерен Будайіджіоглу. 

За сюжетом багатій Феріт Корхан живе прекрасне життя в своє задоволення: нескінченні вечірки, нові подружки… Про серйозне майбутнє і якісь життєві досягнення й мови не йде. Така поведінка Феріта засмучує його дідуся, шановного бізнесмена Халіса Корхана, який свій статок заробив тяжкою працею. Дідусь вирішує приструнити розпещеного онука в дивний спосіб - знаходить йому наречену з рідного Антепа, тиху дівчину з небагатого, але шановного роду на ім’я Суну Шанли. Але на заручинах все йде не за планом і в результаті нареченою Феріт стає сестра Суни - Сейран, яка зовсім не хоче заміж.

Зимородок (Yalı çapkını),
Kизиловий шербет (Kızılcık şerbeti)
"Kизиловий шербет" (Kızılcık şerbeti)

2.    Kизиловий шербет (Kızılcık şerbeti), 2022 рік, 2 сезони, 45 серій.

У головних ролях — Бариш Кіліч, Еврім Аласья, Сила Тюркоглу, Догукан Гюнгор

Події розвертаються навколо головної героїні на ім'я Кивилджім, яка виховує двох дочок молодшу школярку на ім’я Чимен і старшу Догу, яка навчається в медичному університеті на стоматолога. Незабаром доля зводить Догу зі спокійним, симпатичним та стриманим хлопцем Фатіхом. Між ними одразу ж промайнула іскра, і вони вирішили далі розвивати свої стосунки.
Кивилджим – жінка сучасних поглядів, а погляди на життя завжди були реалістичними. Вона з доньками звикла до незалежності та рівноправності жінок, чим дуже відрізняються від родини Фатіха. Його батьки дотримуються протилежних та консервативних переконань. Ніхто не збирається міняти давно встановлені правила заради молодої пари.

Kизиловий шербет (Kızılcık şerbeti)
Змітаючи все на своєму шляху (Kuş uçusu)
"Змітаючи все на своєму шляху" (Kuş uçusu)

3.    Змітаючи все на своєму шляху (Kuş uçusu), 2022 рік, 3 сезони

В головних ролях - Бірдже Акалай, Ібрагім Челіккол, Ірем Сак, Мірай Данер, Дефне Каялар

Один із найкращих і не типових турецьких серіалів від Netflix. Головна героїня серіалу "Змітаючи все на своєму шляху" на ім’я Аслу готова піти на будь-які вчинки, щоб бути ближчою до власного кумира та повторити її успіх -  популярної ведучої. Але таке тісне знайомство розкриває молодій дівчині очі на діаметрально-протилежні риси характеру цієї зарозумілої особи.

"Змітаючи все на своєму шляху" (Kuş uçusu)
Дикий (Yabani)
"Дикий" (Yabani)

4.    Дикий (Yabani), 2023, 1 сезон, 30 серій

В головних ролях - Халіт Озгюр Сарі, Сімай Барлас, Юрдаер Окур, Долунай Сойсерт, Bertan Asllani, Шебнем Хассанісоугі, Айшегюль Юнсал, Рожбін Ерден, Sezer Aricay, Серай Озкан.

Історія про молодого хлопця Ямана Алі, якого викрали у дитинстві, коли йому було лише чотири роки. Він народився у могутній і багатій сім'ї, але одного разу його викрадають і той змушений був зростати на вулицю, у злиднях. Через сімнадцять років він знаходить свою сім'ю і повертається додому ... Але не так просто влитися в родину, де почуваєшся чужим і там також потрібно завоювати собі місце. Серіал змушує задуматися над питанням: що сильніше — кровні чи серцеві пута?

"Дикий" (Yabani)
Турецький серіал Sakla Beni
Турецький серіал "Сховай мене" Sakla Beni

5.    Сховай мене (Sakla Beni), 2023 рік, 1 сезон, 23 серії.

У головних ролях — Ураз Кайгилароглу, Джемре Байсел, Асуде Калебек

Драматичний серіал про кохання. Наз та Мете знайомі з дитинства, і дівчина вже багато років закохана у друга дитинства. Коли Мете закінчує навчання за кордоном та повертається додому, молоді люди мають одружитися. Але доля зводить Мете з красунею Інджі. Хлопець закохується в неї з першого погляду. Незабаром виявляється, що Наз та Інжі хороші знайомі… Як поведуться герої, котрі опинилися в любовному трикутнику?

"Сховай мене" (Sakla Beni)
Брудна корзина (Kirli Sepeti)
"Брудна корзина" (Kirli Sepeti)

6.    Брудна корзина (Kirli Sepeti), 2023 рік, 1 сезон, 27 серій

В головних ролях - Джейхан Халіль Ібрагім, Донгель Меліса, Оздемір Бестемсу

Серіал про покоївок, які щодня виконують найбруднішу роботу по дому і все для того, аби їхні багаті господарі почувалися комфортно. Служницям доводиться зіткнутися з виворотом розкішного життя, адже їхні наймачі є не такими вже невинними і чесними людьми, які приховують свої таємниці.

Серед них молода та приваблива дівчина Мерьєм, яка довгий час працювала в особняку бізнесмена, а потім просто взяла та вистрибнула з вікна своєї кімнати. Це налякало інших служниць, зокрема Сонгюль, яка після цього випадку починає переживати за безпеку своєї доньки студентки – Ілкгюль, адже вважає, що смерть Мерьєм не випадкова. Напевно, вона дізналася якусь таємницю про своїх господарів і її змусили накласти на себе руки. Героїня турецького серіалу «Брудний кошик» збирається з'ясувати правду за будь-яку ціну, а допоможе їй у цьому амбітний та розумний журналіст – Кахраман. Чоловік бачить у цій справі величезну сенсацію, яка може відкрити величезну кількість таємниць еліти Стамбула. Як тільки персонажі приступають до розслідування, то починають розуміти, що тепер їхнє життя наразиться на величезну небезпеку. Однак зараз вони готові піти до кінця, адже збираються помститися за смерть нещасної Мер'єм.

"Брудна корзина" (Kirli Sepeti)
Наречена зі Стамбула (İstanbullu Gelin)
"Наречена зі Стамбула" (İstanbullu Gelin)

7.    Наречена зі Стамбула (İstanbullu Gelin), 2017 рік, 3 сезони, 87 серій

У 2018 році претендував на звання «Найкраща теленовела».
У головних ролях - Озджан Деніз, Аслі Енвер, Іпек Білгін, Саліх Бадемчі, Фірат Таніс, Діляра Аксюек, Гювен Мурат Акпінар, Несліхан Єлдан, Фатіх Коюноглу.

Серіал розповідає про кохання Фарука Борана та Суреї – скромної дівчини, яка заробляє грою на скрипці. Вони зустрілися і покохали одне одного у Стамбулі. Після одруження пара переїжджає жити до Бурси у родинний маєток Боранів. Сурея старанно намагається налагодити гарні стосунки із свекрухою, але свавільна жінка усім диктує свої правила. 

"Наречена зі Стамбула" (İstanbullu Gelin)
Невірний (Sadakatsiz)
"Невірний" (Sadakatsiz)

8. Невірний (Sadakatsiz), 2020 рік, 2 сезони, 60 серій.

В головних ролях — Джансу Дере, Джанер Джиндорук, Меліс Сезен.

«Невірний» — це адаптація британського серіалу «Доктор Фостер». 

Успішна лікарка Асіє ще в дитинстві втратила батьків. Після весілля все своє подальше життя вона будує навколо чоловіка: працює в його місті, спілкується лише з його оточенням. Волкан — її найближча людина, а його сім’я та друзі замінили їй рідних. Ілюзія щасливого шлюбу руйнується, коли Асіє знаходить на шарфі коханого пасмо чужого жіночого волосся. Вона починає стежити за ним, не тямлячи себе від болю зради і бажання помсти, але жінка ще не знає, що попереду на неї чекають набагато тяжчі випробування. 

Серіал був номінований на сім нагород на премії «Золотий метелик».

Заборонений плід (Yasak Elma)
"Заборонений плід" (Yasak Elma)

9.    Заборонений плід (Yasak Elma), 2018 рік, 6 сезонів, 177 серії

У головних ролях — Шевваль Сам, Еда Едже, Талат Булут, Несрін Кавадзаде, Баріс Кіліч, Берк Октай, Севда Ергінчі, Онур Туна

Головні героїні – дві сестри Йилдиз і Зейнеп, які приїхали з Бурси до Стамбулу. Вони зовсім не схожі – старша Йилдиз мріє про багатого чоловіка і розкішне життя, а молодша Зейнеп зірок з неба не хапає і мріє про справжнє кохання. Їх мрії швидко збуваються: життя Зейнеп кардинально змінюється, коли та виходить заміж за одного з найбагатших людей Туреччини, а Зейнеп – коли закохується в свого боса. Дівчат чекають зради, заздрість, розбиті серця, труднощі і спокуса. 

Після прем’єри в Туреччині «Заборонений плід» назвали «Улюбленим серіалом року», а актори здобули премії «Прорив року» (Севда Ергінчі), «Найбільш шанована телеакторка року» (Еда Едже), відзнака «Кар’єра» (Шевваль Сам).

"Заборонений плід" (Yasak Elma)

10.    "Сім'я" (Aile), 2023 рік, 2 сезони, 30 серій. 

У головних ролях: Ківанч Татлітуґ, Серенай Сарікая, Нур Сюрер, Неат Іслер.

Ківанч Татлітуґ та Серенай Сарікая перемогли як найкраща телепара на церемонії нагородження премії «Золотий метелик» к 2023-му році. 

У турецькому серіалі "Сім'я" багато кохання і багато драми. Зустрівши Аслана — главу могутньої родини з багажем таємниць, дівчина-психолог Девін стикається з елітою злочинного світу. Але попри травми минулого, вони знаходять взаєморозуміння. 

"Сім'я" (Aile)

Читайте - найпопулярніші запроси фільмів і серіалів у українців у Google у 2023 році

А також - 100 найкращих фільмів 21 сторіччя 

А також ще один Топ-10 турецьких серіалів, які не гірші ніж серіали на Netflix