Сергій Стрельніков: про зйомки та гонорар в «Довбуші» та плани піти на фронт

Прем’єра «Довбуша» мала вийти на великий екран ще на початку травня 2022. Цьому завадила велика війна. Але через півтора року український історичний блокбастер вийшов в прокат і одразу зібрав і схвальну критику і пристойну касу. Виконавець головної ролі Сергій Стрельніков розповів про зйомки у цьому фільмі. 

Виявляється, підготовку до ролі Сергій Стрельніков розпочав ще за рік до початку знімального процесу – весь цей час він працював з командою каскадерів аби краще вжитися в роль. Актор вважає свою роль у «Довбуші» найголовнішою у своїй кар’єрі. Навіть заради неї погодився зніматися за менший гонорар. 

Сергій Стрельніков
Сергій Стрельніков і Аліна Доротюк

«Я знімався навіть за менший гонорар, ніж у мене тоді був. На третину. Тому що я працював у цьому кіно заради кіно. І заради того, що в результаті відбулося. Людям сподобалося. Я одразу зрозумів, що це за історія, хто її буде знімати. Побачив Леся Саніна, його очі. Побачив в ньому того самого Довбуша, про якого він збирався знімати кіно. І говорив мені, що він хоче, щоб я зіграв цього Довбуша. Я повірив в це і мені не потрібні були великі гроші», - розповідає Стрельніков в інтерв’ю Аліні Доротюк.

Тим більше, каже Стрельніков, що для жанру пригодницького кіно – це абсолютний мінімум, порівняно з тим, за які гроші таке кіно знімають за кордоном. 

"Довбуш"
Кадр з фільму "Довбуш"

«Праця в «Довбуші» для мене було… Я Олесю сказав після закінчення зйомок: «Я побував всередині дуже моторошної легенди». Всі без винятку добре спрацювали – грим, костюми, операторський, каскадерський цех. Їхня праця (каскадерів) в цьому кіно просто неоцінена. Подібного штибу кіно у нас ще не знімали. Окрім «Безславних кріпаків», який теж вийшов справжнім бойовиком, але комедійним. На відміну від «Довбуша», який є драматичним кіно. Працювала та сама команда каскадерів у цих двох фільмах. Дуже класні хлопці, знаю їх 15 років, багато хто з них зараз боронять нашу землю на фронті», - каже Стрельніков.

Сергій Стрельніков
Сергій Стрельніков

Журналістка також не оминула питання і про війну – чи думав Стрельніков піти на фронт? Адже з самого початку великої війни багато волонтерив і допомагав ЗСУ.

«Всі чоловіки про це думають, і я не виключення. По-перше, я хотів подивитися «Довбуша», дочекатися його прем’єри. Це кіно, над яким ми працювали три роки. Це для мене доленосне кіно, на яке було потрачено багато зусиль. 

А з приводу військкоматів… Я ходив у військкомат у квітні 2022 року. Якраз тоді ми закінчили монтувати «Довбуша». Пішов туди, два дні простояв в черзі, здав документи, став на облік. А потім, мабуть, їх смутила моя медична історія – у мене п’ять операцій на нирках з двох боків. Поки що повістка мені не прийшла. Але я не виключаю можливості, що я опинюсь там. Я від себе таку ідею не відкидаю ні в якому разі. Це мотивую мене тренуватися ще більше – якщо що, щоб бути підготовленим», - розповів Сергій Стрельніков.

Нагадаємо, після чотирьох вікендів «Довбуш» став найкасовішим українським ігровим фільмом 2023 року. За чотири тижні з дня прем'єри в День Незалежності України фільм зібрав 43 141 437 грн бокс-офісу.