Наталка Ворожбит про останню таємну роль Руслани Писанки в кіно: «Ми тримали інтригу і нікому не говорили про це»

Руслана Писанка свою останню роль у кіно зіграла у стрічці талановитої драматургині, сценаристки та режисерки Наталки Ворожбит. Фільм має назву «Демони». Знімальна група тримала у таємниці, що саме Руслана Писанка зіграла там головну роль. Це б мало бути великим сюрпризом для всіх. Але, на превеликий жаль, ще залишились декілька сцен із Писанкою, які не встигли зняти спочатку через війну, а потім – через смерть акторки. Але Наталка Ворожбит запевняє, що фільм, щоб там не було, вийде в прокат. Режисерка написала зворушливий пост-некролог, який присвятила Руслані.

Наталка Ворожбит
Наталка Ворожбит стала відома як режисерка після фільму "Погані дороги"

Душа моя, Руся... Далі треба писати некролог. Некролог про красиву жінку в розквіті сил і таланту, яка стала рідною. Почну з фактажу, щоб відразу не заридати вголос.

Ми знімали фільм “Демони” і тримали за інтригу, що Руслана Писанка зіграла в ньому головну роль.

Ну такі маленькі кіношні радощі. Ми уявляли як дознімемо фільм і оприлюднимо перші ролики з нею, як всі будуть приємно вражені Новою Русею.

Руслана Писанко казала “я роблю квантовий стрибок”.

 В кадрі стригла своє розкішне волосся, а на телеефіри одягала перуку. Приїжджала на перезйомки на Полтавщину після ефіру за кермом і в ніч поверталася назад. Кожного дня робила подвиг на цих не простих зйомках в експедиції. Вона вражала своєю самовідданістю і довірою. Матеріал складний, але жодного капризу і ознак зірковості.

Руслана Писанка
Руслана Писанка

Вона хотіла зніматися в українському кіно. Але її не знімали, будемо чесні.

Я теж боялася брати телезірку. Був довгий пошук, сотня актрис. Я подивилась випадково її інтерв’ю і серце йокнуло. Як в коханні. Моя. Особистість, глиба, зміст, енергія. Коли вона зайшла на перші проби – то це зайшов всесвіт і повністю заповнив простір. А яка вона красива!

Ми зараз монтуємо фільм і я постійно думаю “яка красива людина в кадрі”.

Про себе я її називала “моя малишка” відчуваючи її крихкість. Думала зізнатися їй в цьому десь на сцені під час нагородження за найкращу роль. Їй вже не скажу. Але найкраща роль є.

Так, ми не дозняли кілька сцен, але ми щось придумаємо, кіно буде! Воно буде присвячене її зірці.

Руслана Писанка
Остання роль Руслани Писанки в кіно - фільм Наталки Ворожбит "Демони"

Коли я розповіла їй після презентації ролика “Демонів” в Канах, як всі були в захваті від неї – вона справді плакала і не могла говорити від емоцій. Її персонаж в фільмі - Ніна-пострадянська Україна. З усіма травмами, важкою спадщиною, змарнованими надіями, але красива і непереможна. І Руся втілила це блискуче.

Я хочу, щоб в пам’яті вона залишилася не тільки як телеведуча, секс-символ і таке інше, а і як зірка українського кіно. Не прощайтеся з нею, чекайте на нову зустріч!

Пробач, моя малишка, за важкі зйомки. Пробач, що не все встигли. Пробач. Люблю тебе дуже. Дякую дуже. Співчуття близьким, Ігорю, - друже, тримайся, ти був справжнім тилом, другом, усім для неї, а вона для тебе – можу тільки уявити...