Які вишиванки обирають українські зірки

День вишиванки в Україні традиційно святкують у третій четвер травня. Під час війни вишита сорочка набуває інших, сакральних сенсів. Це одне з найбільш важливих надбань українського народу, частина нашої ДНК, коду нації. Останніми роками вишиванки у цілому світі набули модного тренду. Це культурна «зброя» нашого народу.

Президент України Володимир Зеленський, перша леді Олена Зеленська та багато українських зірок надягли вишиванки та розповіли, що для них вони означають.

Володимир Зеленський
Президент України Володимир Зеленський

Президент України Володимир Зеленський:

Сильна, незламна, смілива і вільна. З днем вишиванки, Україно!

Олена Зеленська
Олена Зеленська

Перша леді України Олена Зеленська:

Хтось дістає її, дивом вцілілу, із шафи у зруйнованому будинку. А хтось втратив разом із домом. Хтось шукає її в іншій країні, куди вигнала війна. Хтось одягне її в рідному місті, де нарешті немає обстрілів. Хтось – в окупації, ризикуючи життям. А хтось зробить це взагалі вперше, бо вперше відчув таку потребу. Цей день українці відзначають багато років, але війна наповнила його новим щемливим змістом.

Можливо, вперше ми так гостро відчуваємо сенс відомого вислову про «вишитий код нації». Вперше це стало настільки особистим і гострим. Вперше це про наші страшні втрати й про обов’язкову перемогу над ворогом і горем.

Тімур Мірошниченко
Тімур Мірошниченко

Тімур Мірошниченко, ведучий 1+1:

З Днем вишиванки! Давайте сьогодні «вишиємо» всі соцмережі нашим надзвичайним вбранням. Бо українська вишиванка - це теж зброя!

Тімур Мірошниченко, Неля Шовкопляс, Єгор Гордєєв
Ведучі 1+1 Тімур Мірошниченко, Неля Шовкопляс, Єгор Гордєєв
Віра Кекелія
Віра Кекелія

Віра Кекелія, співачка:

З Днем Вишиванки, друзі!

Тільки зараз, в повній мірі, розумію важливість і значення цього свята! Слава Україні!

 

Ектор Хіменес Браво у вишиванці
Ектор Хіменес-Браво

Ектор Хіменес-Браво, суддя проєкту «МастерШеф»:

Україна влучила в моє серце 2006 року, а з 2009-го стала моїм домом. Тут я на своєму місці. Тут моя душа у спокої та любові, навіть сьогодні, в ці буремні часи. Тут я бачу своє щасливе майбутнє.

Український характер — він у всьому: в їжі, музиці, святах, одязі. Навіть гімн України просочений прагненням до свободи і незалежності. Неймовірно красиві традиції з глибоким історичним сенсом. Бережіть їх, будь ласка, передавайте дітям, щоб вони зберігали код сильної та могутньої непереможної нації.

Дуже поважаю українські традиції та культуру. Вдягати вишиванку – завжди свято для мене і велика відповідальність. Переконаний, що зовсім скоро вдягну її з особливої нагоди – у день нашої перемоги над рашистами! Слава Україні!

Тарас Цимбалюк
Тарас Цимбалюк

Тарас Цимбалюк, актор найгучніших серіалів СТБ «Кріпосна», «Спіймати Кайдаша», «Кава з кардамоном»:

Зараз час, коли варто перезавантажити свою свідомість. Час зрозуміти, що кожен символ України потребує величезної уваги всіх жителів нашої прекрасної країни! Це стосується і нашої вишиванки, як символу українського народу. Це велике свято, до якого потрібно поставитися дуже серйозно. Серйозніше, ніж минулого року так точно. Слава Україні!

Надія Матвєєва
Надія Матвєєва

Надія Матвєєва, ведуча проєктів «Все буде добре. Надійні поради», «Неймовірна правда про українців», «Щасливі за сім днів»:

«Все, що об'єднує українців,  наразі дуже важливе, бо допомагає нам перемагати. Вишиванка є таким символом єдності та краси нації. З Днем вишиванки і разом до перемоги!»

Наталка Денисенко
Наталка Денисенко

Наталка Денисенко, зірка легендарної костюмованої драми «Кріпосна»:

Хочу привітати всіх українців із Днем вишиванки! Для мене це дійсно велике свято. Сьогодні я обов’язково вдягну вишиту сорочку, яку вишивала в молодості моя мама, а саму тканину шила бабуся. Цій сорочці 40 років! Під цю сорочку в мене одягнена копія старовинного дукача Чернігівської області.

Нам обов’язково треба зберігати цю традицію. Адже такого унікального і красивого одягу немає більше ніде на світі.  Треба цінувати і зберігати традиції, передавати їх із покоління в покоління. Давайте популяризувати не тільки серед українців, а і за кордоном. Адже це неймовірна сила і краса наших предків.

Соломія Вітвіцька
Соломія Вітвіцька

Соломія Вітвіцька, ведуча ТСН на 1+1:

День вишиванки відзначаю сьогодні біля згорілого Іванківського історико-краєзнавчого музею. Саме тут розташувалася наша виїзна студія ТСН

Ольга Мартиновська
Ольга Мартиновська

Ольга Мартиновська, суддя проєкту «МастерШеф»:

Зараз вишиванка, як ніколи, символізує нашу єдність, силу та свободу. З гордістю вдягаю її у різних куточках світу. Зі святом, мої хороші! Слава Україні та нашим Героям!

Наталія Островська
Наталія Островська

Наталія Островська, ведуча ТСН на 1+1:

Світ має бачити українські вишиванки! Де б ви зараз не були, одягайте вишиті сорочки і публікуйте фото у соцмережах. #StandWithUkraine

Вєрка Сердючка
Вєрка Сердючка
Іванна Онуфрійчук
Іванна Онуфрійчук

Іванна Онуфрійчук, ведуча 1+1:

Вишиванка — це душа українського народу. Наші предки носили вишиті сорочки з гордістю, тепер їх так само носимо ми, з шаною і повагою. У кожній ниточці вшито наш генетичний код, сила національного духу та любов до України.

У моїй родині завжди цінувалося все українське, вишиванки у тому числі. Тому кожен раз, коли я одягаю вишиту сорочку, у серці маю відчуття дому, а у тілі особливу силу.

Сьогодні, у День вишиванок, ці відчуття маю не лише я, а й тисячі українців по всьому світу. Це свято зараз має особливе значення. Ми одягаємо вишиванки, щоб відчути єдність, відчути, що ніхто не забере у нас права бути українцями!

MamaRika та Сергій Середа
MamaRika та Сергій Середа

MamaRika, співачка:

В крові кожного українця тече ДНК, в якій закладено код свободи та нестримної любові до своєї землі. Вишиванка наче броня, що захищає та ідентифікує нас як найсильнішу націю світу. Любимо тебе, наша Україна!

Зі святом, рідні!

Катерина Кухар
Катерина Кухар

Катерина Кухар, балерина:

З Днем Вишиванки!

Від маленького до дорослого українця відомо, що вишиванка — це генетичний код нації. Вона є бронею української душі. І ці слова вже не потребують додаткових пояснень.

Тому сьогодні, хочеться про інше. Що ви відчуваєте, коли надягаєте сорочку? Вона про особливі відчуття та спогади…

Наче відчуваєш на собі найтепліші обійми мами. Наче заходиш додому, а там аромат фірмового ванільного пирогу.

Вишиванка про наше коріння, спогади... Вона є безцінним спадком від мами до дитини, коли кожна нитка це материнське піклування та любов — вшитий оберіг.

Я маю надію, що наш оберіг захистить сьогодні кожну родину від ракет над нашим спільним домом. Що вже скоро ми всі зможемо дістати свої вишиванки та вдягти їх святкуючи перемогу!

І кожен з нас відчує свободу! Що зашита у коді нашої нації…

Незмінний символ віри | День вишиванки 2022

Дивіться, які вишиванки надягали зірки у минулі роки.