Ведучі 1+1 приміряли екологічні шуби з коноплі від українського дизайнера зі світовим ім’ям

Зіркові телеведучі Єгор Гордєєв і Неля Шовкопляс разом з засновницею Ukrainian Fashion Week і премії Best Fashion Awards Іриною Данилевською вручили нагороду у спеціальній еко-номінації від гуманістичного руху UAnimals. Її отримала дизайнерка Оксана Дево, яка створює одяг, взуття і речі для дому із конопляної тканини і матеріалів.

“Під час виробництва тканини з коноплі витрачається на 95 відсотків менше води, ніж у процесі роботи з бавовною. Дуже важливо, аби в одязі та у вашому домі стало більше рослинного”, — розповіла еко-дизайнерка Оксана Дево.

Оксана Дево
Оксана Дево

Новина про перемогу для Оксани стала справжньою несподіванкою — ведучі 1+1 й Ірина Данилевська тримали інтригу до останнього. Дизайнерка ж була впевнена в тому, що її запросили у студію поговорити про свідоме споживання та екологію. Здивуванню Оксани не було меж, коли їй вручили статуетку та привітали з перемогою.  

Телепара Сніданку Єгор і Неля просто в ефірі приміряли теплі шуби білого кольору з конопляного хутра від переможниці-дизайнера й оцінили інноваційне рішення.

Це натуральні легкі двосторонні шуби, що пропускають повітря, але при цьому дуже теплі. Їх здатність тримати тепло оцінили у Норвегії і Китаї. Разом з тим, конопляне хутро повністю біорозкладне, тож не шкодить природі.

Неля Шовкопляс, Оксана Дево, Єгор Гордєєв та Ірина Данилевська
Неля Шовкопляс, Оксана Дево, Єгор Гордєєв та Ірина Данилевська

У зв’язку з карантинними обмеженнями, одинадцята модна премія стартувала під час ефіру ранкового шоу Сніданок з 1+1, а продовжили церемонію у форматі онлайн в zoom.

Вже другий рік поспіль під час церемонії Best Fashion Awards 2020 вручили нагороду у спеціальній номінації Cruelty-free fashion від гуманістичного руху UAnimals, керівник якого Олександр Тодорчук.

“Премія Best Fashion Awards і Cruelty-free fashion — не про світські заходи і гламури. Це про те, що життя триває. Люди придумують, створюють нове з «чогось», а не з «когось», і перемагають”, — сказав ведучий Єгор Гордєєв.

Гості "Сніданку з 1+1"
Гості "Сніданку з 1+1"

Засновниця Ukrainian Fashion Week Ірина Данилевська закликала глядачів бути більш етичними і екологічними та розумно споживати.

“Fashion-індустрія, як і всі інші, постраждала через пандемію COVID-19. За нашими опитуваннями, приблизно від 40% до 50% дизайнерських брендів знизили свої прибутки. В цей складний час ми продовжуємо підтримувати українських дизайнерів. Минулого року завдяки ініціативі UAnimals у світі моди з’явилась ще одна спеціальна премія — Cruelty-free fashion — без жорстокості! Премія вручається дизайнерам, які не працюють з матеріалом тваринного походження. Віримо, що по закінченню всесвітньої пандемії, фешн-індустрія набере обертів, а поки що ми тримаємось”, — сказала засновниця UFW Ірина Данилевська.

Олександр Тодорчук, Оксана Дево та Ірина Данилевська
Олександр Тодорчук, Оксана Дево та Ірина Данилевська

Українські шуби з конопляного хутра вже залучились своїми прихильниками у всьому світі. Рослина конопля — одна з найдавніших сільськогосподарських культур, що вирощується в Україні — вже понад 100 років спеціальними установами, що займаються селекцією.

Єгор Гордєєв і Неля Шовкопляс
Єгор Гордєєв і Неля Шовкопляс у шубах з коноплі

Фото: прес-служба 1+1