«Я все життя худнула»: Раміна розповіла про боротьбу з зайвою вагою
Відома блогерка та журналістка Раміна Есхакзай розповіла, що багато років веде боротьбу із зайвою вагою. На своєму YouTube каналі RAMINA відверто поговорила з відомим нутриціологом Катериною Крупкіною, з якою обговорила важливі питання: як відрізнити фізичний голод від емоційного, з чого складається здоровий раціон під час подорожей, як навчитися не переїдати, чим небезпечний нині модний серед західних зірок препарат для схуднення.
Раміна розповіла про свою боротьбу з зайвою вагою:
«Зриватися - моя історія. Це коли я вирішила з понеділка худнути. Понеділок, вівторок середа - я худну, четвер ще нормально, але п'ятниця і ми кудись йдемо з подружками. Вони у мене худі, а я на дієті. Пішли в кіно, вони беруть солоний та солодкий попкорн, я з'їла свій - ті кілограми, які скинула за 5 днів, повернулися. В суботу звинувачую себе: чому скрізь всі худі, а я одна з зайвою вагою? Чому я виглядаю, як жінка, яка народжувала, хоча я ще не народжувала. Неділя - їм все підряд, тому що з понеділка знову худнемо. І так по колу. До цього додавався спорт, різні спеціалісти, обмеження у 1200 калорій на день».
Раміна розповіла, що страждала на булімію:
"Я все життя худнула, у мене були нездорові стосунки з їжею. Оскільки цукерки були нагородою, мама ховала їх у шафі. У мене був квест, відшукати цукерку, з'їсти так, щоб вона не помітила і сховати обгортку, щоб вона не знайшла. До мене приходила бабуся з коробкою цукерок, я об'їдалася. Тато приходив до дому з пачкою кіндерів, я за раз їх з'їдала, бо знала, що мама забере. У нас не було традиції снідати, обідати або вечеряти разом. Мене не запитували, подобається чи ні. Їж, що є, і це не завжди було смачно. У мене МакДональдз був як винагорода. Я постійно ходила з батьками на роботу й чекала поки вони працювали. Нагородою було, що ми разом купуємо щось у МакДональдз і їмо.
Мама у мене повненька, а тато худий. Маму знайомі гнобили за це, і мені казали, щоб я не була як вона. Тож я пила чаї для схуднення, експериментувала дієти “500 калорій”, монодієти, займалася спортом - наїстися вдосталь, і потім проблюватися. І я дивилась на свої шкільні фото, на них я не була повною, але мені постійно було некомфортно у своєму тілі. Тоді я вперше потрапила до психотерапевта. Мені розповіли, як себе поводити, що не можна випльовувати їжу. Але, коли почалася війна, стрес, навіть, коли я схудла, якщо стрес, я переїдаю".
Нутриціолог Катерина Крупкіна відповіла на основні питання, які ставлять перед собою люди, які хочуть скинути зайву вагу.
Чи можна вживати алкоголь під час схуднення:
При схудненні можна все, але я завжди кажу, пам'ятаємо, що безпечної дози для здоров'я - не існує. Будь-яка доза алкоголю шкідлива. Якщо солодке, якщо не переїдати - не шкідливе, то алкоголь - шкідливий.
Коли набряки свідчать про розлад в організмі:
Якщо зранку прокинулася, зробила лімфодренажну зарядку і набряки пішли протягом години, з вам все добре, просто організм ще не прокинуся і він повільно циркулює. Але, якщо нічого не допомагає, дивимося на кількість білка в раціоні, адже, коли його забагато чи мало, це призводить до набряків. Звертаємо увагу на кількість рідини та солі. Коли людина нормально споживає воду, сіль, і все одно набрякає, то потрібно піти до терапевта і провести обстеження.
Чи дійсно цукор шкідливий:
У будь-яких вуглеводах природного походження - овочі, фрукти, завжди є цукор. Надмірне споживання цукру - зло. Буде змінюватися вуглеводний обмін, погіршуватися стан кишківника, знижуватися імунітет, буде набиратися вага і поступово розвиватися інсуліно резистентність, діабет, але лише, якщо зловживати цукром.
“Одна кава з молоком дорівнює один прийом їжі”:
Кава з молоком, з сиропом - це, як їжа, організм запускає травлення. Залежить від того, яке молоко в каві, жирне чи ні. Людина каже, я не худну, але сама протягом дня чотири порції лате випила. Все що не вода, не чистий чай та кава - це їжа.
Нутриціолог розкрила лайфхак, як не переїдати:
Прибрати гаджет, поставити таймер, зосередження має бути на їжі. Коли ми швидко спожили їжу, сигнал до нашого мозку доходить пізніше. Потрібно хоча б 15-20 хвилин. Коли зрозумієш, що настало свідоме насичення, то не переїси, може не доїси навіть свою порцію.
Як правильно харчуватися під час подорожі:
Якщо грамотно зібрати перекус - то все буде добре. В перекусі має бути клітковина, це може бути морква, томати чері, фрукти, сухофрукти, вони не зіпсуються за кілька днів. Обов'язково білки та жири, щоб відчути насичення. Хумус, сир, моцарела, авокадо, горіхи. І за бажанням, якщо довга подорож, додати в раціон джерела вуглеводів - лаваш, цільнозерновий хлібці, цільнозернове печиво. І все це комбінуєш.
Нутриціолог прокоментувала небезпеку від популярного препарату для схуднення:
Оземпік популярний у США. Там у застосунку людям виписують його так звані лікарі, навіть якщо людна хоче скинути вагу 5-8 кілограмів. Але якщо почитати інструкцію, то побачимо, що це препарат не для схуднення, а для лікувань порушень вуглеводневого обміну, діабету другого типу. Людина поставить собі цей препарат, схудне, але вона не вміє нормально їсти, обирати продукти. Вона припинить колоти препарат і знову набере вагу, але вже може бути пошкоджена підшлункова. Треба звернути увагу, чи готова ти жертвувати своїм здоров'ям. Я негативно ставлюся, коли Оземпік використовують для схуднення на 5-8 кілограмів.