Олена Зеленська на обкладинці Vogue в об’єктиві культового фотографа Енні Лейбовіц

Олена Зеленська у фотосесії Енні Лейбовіц для журналу Vogue

Перша леді України з’явилася у фотосесії в американському Vogue – спочатку на діджитал обкладинці, а в жовтні – на обкладинці журналу Vogue. Олену Зеленську та її чоловіка, Президента України Володимира Зеленського знімала культова фотографиня Енні Лейбовіц, яка не побоялася і спеціально під час війни приїхала до Києва. Фотосесія проходила на Банковій, в офісі Президента, та в Гостомелі, в ангарі, на фоні розтрощеного літака «Мрія».

Олена Зеленська на обкладинці Vogue
Олена Зеленська на обкладинці Vogue

«Оскільки війна в Україні вступає в критичну нову фазу, перша леді країни Олена Зеленська стала ключовим гравцем — дипломатом на передовій і обличчям емоційної втрати своєї нації. «Це були найжахливіші місяці в моєму житті та житті кожного українця», — сказала вона Vogue під час особистого інтерв’ю в Києві. «Ми з нетерпінням чекаємо перемоги. Ми не сумніваємося, що переможемо. І це те, що тримає нас далі».

Олена та Володимир Зеленські сидять за столом
Олена та Володимир Зеленські у Vogue

Бути першою леді – це не та роль, яку Олена Зеленська колись хотіла грати. «Мені подобається бути за лаштунками — це мені пасувало», — сказала вона Vogue під час особистого інтерв’ю в Києві. «Мені було досить важко потрапити в центр уваги». З майбутнім президентом України Володимиром Зеленським Олена познайомилася в середній школі, почали зустрічатися в університеті і жили повноцінним життям у світі розваг до того, як Зеленський став президентом у 2019 році.

Захищаючи їхнє сімейне життя, вона не хотіла, щоб він балотувався. Але, як і багато інших її співвітчизників у цій війні, Зеленська витримала випадок з витонченістю та мужністю. «Я намагаюся робити все можливе», — сказала вона.

Олена Зеленська сидить на сходах
Олена Зеленська у Vogue

Для спеціальної цифрової обкладинки Vogue Зеленська та її чоловік, президент України Володимир Зеленський, розповіли про життя під час війни, свій шлюб та спільну історію та мрії про майбутнє України. 

Олена та Володимир Зеленські
Олена та Володимир Зеленські

В Україні десятки тисяч жінок були на передовій, у тому числі під час бойових дій, і роль першої леді Олени Зеленської все більше поверталася до фронтової дипломатії.

Нещодавно вона відвідала Вашингтон, хоч і з неофіційним, неоголошеним візитом, і зустрілася з президентом Байденом, першою леді Джилл Байден і держсекретарем Ентоні Блінкеном.

Там вона також звернулася до Конгресу, сказавши двопартійній групі законодавців, що вона виступає як мати і дочка, а не просто як перша леді. «Я прошу те, про що я б ніколи не хотів просити: я прошу зброї — зброї, яка б використовувалася не для ведення війни на чужій землі, а для захисту свого дому та права прокинутися живим у цьому домі", - сказала вона того дня.

Олена Зеленська
Олена Зеленська у Vogue

Фото: Vogue