«Міс Всесвіт- 2023»: як виглядає національний костюм українки Ангеліни Усанової

Національний комітет «Міс Всесвіт Україна» презентує світлини та відео національного костюма під назвою «Берегиня Мати», який створювали для виходу «Міс Всесвіт Україна»-2023 Ангеліни Усанової у найпопулярнішому світовому шоу національних костюмів, яке відбудеться 16 листопада 2023 року в Сальвадорі в рамках конкурсу «Міс Всесвіт». 

«Діти не розпочинають війни, але саме вони не в змозі себе захистити. Національний костюм цього року – наша присвята великій, священній і безумовній материнській любові та беззахисності дітей перед очима війни. Матері всієї України благають і мріють про чисте й захищене небо без ракет. Моляться за життя своїх дітей, яких безжально забирає війна. Світ повинен запам’ятати жахливу статистику, щоб захистити українських дітей» –  говорить про костюм президентка конкурсу «Міс Всесвіт Україна» Анна Філімонова.

Ангеліна Усанова
«Міс Всесвіт Україна»-2023 Ангеліна Усанова

Сумна статистика: З початку повномасштабного вторгнення в Україні: більше 500 дітей загинули, більше 1000 дітей отримали поранення, 379 дітей вважаються зниклими безвісти, 19546 дітей були депортовані росією, з яких були повернені лише 386. Загалом 7,5 мільйона українських дітей вважаються постраждалими від війни: ті діти, які пережили травми, поранення, фізичне, сексуальне або психологічне насильство, діти-переселенці та діти-біженці; діти, які були викрадені або незаконно вивезені за межі України.

Блакитна тканина костюма «Берегиня Мати» – символ мирного, тихого неба без ракет. Білий та молочний кольори – символи миру. Синій та жовтий – кольори прапора України. Золоті елементи костюма «Берегиня Мати» – це броня, що символізує силу кожної української матері, яка захищає своїх дітей. Фігурка маленького золотого янголятка – символ безцінного життя кожної дитини.

Ангеліна Усанова
«Міс Всесвіт Україна»-2023 Ангеліна Усанова

Костюм створювався в Україні протягом 1,5 місяців. Для його виробництва було використано 30-35 метрів шифонових та органзових тканин. Поверх тканини надрукований принт у вигляді хмаринок і блакитного неба. Деякі елементи костюма розроблялися і друкувалися на 3D принтері. Для оздоблення костюму використано приблизно 45 000 декоративних камінців. У розробці та створенні костюма брала участь велика команда з України МÜ production: конструктори, кравчині, майстри по роботі зі шкірою, декоратори, ілюстратор, 3D художник та ін.

PEACE — USANOVA

Щоб привернути увагу міжнародної спільноти до подій в Україні та ідеї костюма, «Міс Всесвіт Україна»-2023, співачка та музикант Ангеліна Усанова написала пісню «Peace», на яку в Києві відзняли відеокліп. Щоб краще передати  символізм костюма, у зйомках кліпу взяли участь діти. Зйомки зворушливого відео відбулися в Національному художньому музеї України. Режисером кліпу став відомий український кліпмейкер Руслан Махов. Цим костюмом та відео ми вкотре хочемо нагадати міжнародній спільноті про необхідність для всіх держав поважати міжнародне право та принципи, закріплені в Статуті ООН, і просимо підтримати ідею мирного неба в Україні заради наших дітей.

Фінал конкурсу «Міс Всесвіт»-2023 відбудеться 18 листопада 2023 року у м. Сан-Сальвадор, в Сальвадорі  

Фото: пресслужба