«Носоріг» Олега Сенцова отримав Гран-прі кінофестивалю у Польщі

Польський фестиваль «Любуське кіноліто» (Lubuskie Lato Filmowe), що проходив у Лаґуві оголосив переможців – найкращим фільмом стала кримінальна драма «Носоріг» Олега Сенцова.

Стрічка отримала Гран-прі фестивалю — «Золоте гроно».

Фестиваль було засновано в 1969 році і це був єдиний фестиваль польських художніх фільмів у країні. А з 1990 року фокусується на кінематографі країн колишнього СРСР.
«Я особисто, і весь український народ, дуже вдячний за підтримку поляків, які виявилися нашими справжніми братами та сестрами, які підтримують нас у цю важку годину, коли у нас є такий потужний ворог. З такими друзями ми обов’язково переможемо!…

Я був дуже радий дізнатися, що наш фільм “Носоріг” переміг на фестивалі в Лаґуві. Я був у вашому чудовому місті, і це одне з найкращих місць на землі, де я був. Дуже приємні спогади залишилися про це місто, про нових польських друзів, яких я там знайшов. Я там був зі своїм першим фільмом “Гамер”, який отримав спеціальний приз, але зараз “Носоріг” отримав головну нагороду і для мене це дуже приємно, тому що на цьому проекті працювало багато людей з Польщі», – сказав у своєму зверненні режисер та сценарист стрічки Олег Сенцов, який наразі перебуває на фронті.

Олег Сенцов
Олег Сенцов

«Носоріг» є другою повнометражною роботою українського режисера Олега Сенцова. Історія фільму заснована на реальних подіях 90-х в Україні. Головний герой на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував.

Світова прем’єра фільму відбулася на 78-му Венеційському кінофестивалі в офіційній конкурсній програмі «Горизонти», українська – на Київському тижні критики. Стрічка Сенцова була визнана найкращою на Стокгольмському міжнародному кінофестивалі, а перемогу у номінації «Найкращий актор» отримав виконавець головної ролі Сергій Філімонов. Також Філімонов був визнаний найкращим актором на Міжнародному кінофестивалі у Батумі.

Носоріг постер
«Носоріг» Олега Сенцова отримав Гран-прі кінофестивалю у Польщі
Звернення Олега Сенцова

Зіркові гості київської презентації фільма Олега Сенцова "Носоріг", яка пройшла за кілька днів до початку повномасштабної війни.