Андрій Хливнюк з «Бумбоксу» оголився і показав тату, опіки та шрами на тілі у кліпі «Ангела»
У пресрелізі альбому Андрій Хливнюк називає “Ангела" “хіп-хоп піснею з теплим аналоговим звуком, записаною напередодні великого потрясіння в його житті".
Питання, чи знімати кліп на “Ангела", насправді ніколи не виникало. Знімати і якомога швидше. Восени 2019 року Бумбокс запропонували режисерці Анні Бурячковій (в портфоліо Анни кліпи для Океану Ельзи, Onuka, Brutto та інших) написати сценарій. Анна сценарій написала, він був дуже цікавим, але через тур “ТКР" і пандемію коронавірусу не був реалізований.
У липні 2020 Андрій Хливнюк розповідає Стасу Гуренко (режисеру кліпів “Безодня" і “Твiй номер/Плющ") і Олексію Согомонову, продюсеру ББ, яким він бачить кліп. Ідея вражає - використовуючи символізм класичного голландського натюрморту, Андрій пропонує створити в кадрі мікс з предметів різних епох, сховавши в декораціях трьохсотрічної давнини сувору українську реальність зразка 2020 року
Кліп “Ангела" - це життя головного героя за п'ять хвилин і спроба за ці ж п'ять хвилин показати, що роз'їдає нашу країну впродовж 30 років з моменту здобуття Україною незалежності: натюрморти змінюють сцени з Андрієм, який співає, кричить, стрибає, тіло якого вкривається татуюваннями на кримінальну, любовну, військову й релігійну тематику, шрамами та опіками.
Зі “свого хлопця" Андрій Хливнюк перетворюється на персонажа, за якого ви навряд чи схочете віддати заміж свою дочку.
Голландські натюрморти, розглядаючи зблизька, виявляються не безневинними картинами з квітами й фруктами, повз яких ви, прискорюючи крок, проходили в музеях, а відображенням сьогодення. І відображенням яке лякає. Фрукти поряд з уламками справжніх снарядів, проект закону засипаний сигарним попелом, закривавлений протигаз підпирає саморобну ікону, ікра перемішана з гільзами від АК-47.
Натхненні картинами Пітера Класа, Бальтазара ван дер Аста, Пітера Артсена, Яна Баумана, Герріта Віллемс Хеди, трактування картин яких - інтелектуальний квест не тільки для сучасників малих голландців, а й для нащадків, ми зібрали знімальну групу, яка змогла б втілити в життя ідею Андрія Хливнюка, яка обростала все новими й новими деталями.
Цікавий факт: у фіналі герою Андрія Хливнюка роблять татуювання. Робить його звичайно, Роман, татуювання справжнє, але ось кому його зробили насправді? Стасу Гуренко. Самовідданість, гідна поваги.
Після зйомок кліпу, переконання що глядач “Ангела", може знайти своє прочитання кожного предмету, тільки зміцніло. Ми лише нагадаємо, що означали деякі предмети, які ви бачите в кадрі, у XVII-XVIII століттях, все інше - плід вашої уяви.
квіти - швидкоплинність життя, нарцисизм, краса, тлінність
устриці – жіноче начало, багатство, хіть
виноград, яблука, персики - безсмертя душі, спокута
окіст - ненажерливість, плотські задоволення
лимон – зрада
череп - неминучість смерті
ніж – зрада
папуга – багатство
Цікаві факти про кліп Бумбокс "Ангела":
На тіло Андрія "нанесли" 16 татуювань, все авторства тату-майстра Романа Сагайдачного. Після затвердження ескізу, малюнок переводили на спеціальну плівку, яку на зйомках клеїли на шкіру художник-гример Ольга Давідян та її команда. Вони ж відповідальні за синці від наручників на руках Андрія, опік на плечі й пов'язку на торсі. На грудях Андрія чотири татуювання: на ключицях профілі ангела і демона, що відкривають завісу; в центрі грудей Георгій Побідоносець, що вражає змія; на лівому боці - голова Ісуса; на правому - пов'язка, що закриває рану. На спині татуювань теж чотири: знову з'являються ангел і демон; палаюче серце, оповите терном; біля самої основи шиї закреслене слово "АНГЕЛ."
На лівому плечі Андрія опік, нижче якого, на передпліччі, татуювання чорнильниці у вигляді черепа з гусячим пером і написом "Побачимось"; на зовнішній стороні ліктя стилет з оголеною жінкою і цифрами "2014"; на внутрішній стороні ліктя павук з обличчям жінки на черевці. На правому плечі красується портрет Сальвадора Далі з написом "PSYCHO" на лобі; нижче серце з колючого дроту; на трицепсі бритва і напис “Помни про любовь”; навколо ліктьового суглоба розташована павутина; на зовнішній стороні ліктя розірвані кайдани; на внутрішній - танцюючий блазень. На обох зап'ястях - синці - це сліди від наручників.
Уламки снарядів і гільзи, які з'являються в кадрі, наприклад, "ваза" з гладіолусами - справжнісінькі, з фронту. Їх люб'язно позичив великий друг гурту, ветеран, режисер, пілот, Євген Степаненко. Ці самі осколки Євген використовує як частини декорацій своєї вистави "Голоси".
У натюрморті з поліцейської мигалкою, на задньому фоні стоїть так звана "українська сільська ікона", такі кустарно виготовлені ікони були широко розповсюджені на Західній Україні за часів Радянської влади. Задня сторона ікони, вік якої не встановлено, наклеєна на газету Колгоспне Село за 17 червня 1956 року.
Фото: Олексій Чарей