Даша Астаф’єва, Onuka і Kadnay нагодували обідом бабусь і дідусів Києва

Артисти пригостили Ба та Ді смачним борщем

Перед Міжнародним днем людей поважного віку фонд «Життєлюб» запросив зірок роздавати їжу в будиночках «Обіду без бід». Щодня на семи локаціях в різних районах Києва обіди отримують близько 1400 Ба та Ді – ті, в кого мінімальна пенсія, та хто не може дозволити собі смачні та корисні обіди сам.
До ініціативи вже долучилися Даша Астаф’єва, Onuka та Kadnay. В різні дні протягом години кожен з них роздавав обіди, спілкувався з Ба та Ді, бажав їм здоров’я та обіймав їх. Бабусі та дідусі впізнавали зірок, раділи, як діти, та просили приходити частіше.

«З перших днів повномасштабної війни я побачила, що бабусі та дідусі – найвразливіша категорія людей, – розповідає Даша Астаф’єва. – Молодь може поїхати, про дітей дбають, за тваринами наглядають волонтери, а люди поважного віку дуже беззахисні. Ще в березні я бачила, як запрацював «Обід без бід» та постійно розповідала бабусям та дідусям, куди йти за обідами, деяких проводила сама. Коли людина розгублена та почувається самотньою, їй дуже важлива не стільки їжа, скільки увага – поговорити, заспокоїти, обійняти».
Даша Астаф’єва
Даша Астаф’єва
Бабусі і дідусі отримали безкоштовний обід
Бабусі і дідусі отримали безкоштовний обід
Onuka
Onuka
Головне – пам’ятати, що чужих Ба та Ді не буває
Головне – пам’ятати, що чужих Ба та Ді не буває
Kadnay
Kadnay
Обід без бід
Обід без бід

Будиночки працюють з 2017 року з перервою на карантин. З початком повномасштабної війни, коли Ба та Ді були налякані, а продукти стали дефіцитом, будиночки знову відчинили свої віконця для роздачі обідів.

Раїсі Іванівні зараз 83 роки, в неї мінімальна пенсія, діти давно живуть за кордоном, і «Обід без бід» став для неї порятунком ще з моменту відкриття у 2017 році. Вона потоваришувала з волонтерками та дуже сумувала за ними під час карантину.
«Коли почалась війна, мені було страшно виходити з дому в магазин, і волонтерки приносили мені продукти, – розповідає Раїса Іванівна. – А коли я дізналася, що будиночок біля мого дому знову відчиняється, була щаслива! Я приходила, бачила знайомі обличчя, спілкувалася – і тривоги ніби відступали».

«Обід без бід», який постійно допомагає Ба та Ді, теж потребує підтримки. Якщо ви дотичні до ресторанного бізнесу та готові зварити за раз 38 літрів якоїсь страви – наприклад, борщу, – пишіть на сторінку фонду. Також можна допомогти проєкту внеском. Один обід коштує 60 грн, і кожен може нагодувати одну, двох або скільки захоче Ба та Ді. Зробити це можна тут.

Головне – пам’ятати, що чужих Ба та Ді не буває.

Артисти пригостили Ба та Ді борщем
Артисти пригостили Ба та Ді борщем
Артисти пригостили Ба та Ді борщем
Артисти пригостили Ба та Ді борщем

Фото: пресслужба фонду "Життєлюб"