Чому всі у захваті від «Венздей»: рецензія на найбільш обговорюваний серіал кінця 2022 року

Рецензія культурного оглядача Краще медіа Дениса Гріцфельдта на найбільш обговорюваний серіал кінця 2022 року від Netflix – «Венздей»

Світова прем’єра «Венздей» (Wednesday) - 31 жовтня 2022 року. Жанр: детектив, комедія, кримінал, сімейний, фентезі. Кількість серій – 8. Тривалість – 45 хвилин. Режисер: Тім Бертон.

Суміш «Дому дивних дітей міс Сапсан» і Гаррі Поттера, трохи з домішками «Академії Амбрелла», «Ключів Локів», «Низки злощасних подій» (серіала за мотивами Лемоні Снікета) і віддалено — «Людей Ікс: Перший Клас», де тільки-но зароджувалася школа юних мутантів. 

Серіал «Венздей» (Wednesday)
Серіал «Венздей» (Wednesday)

Nevermore академія тішить око архітектурою і дизайном приміщень (тут добре відчувається Бертонівський стиль), Річ пречудово жестикулює, крадучи усю увагу своєю появою у кадрі, Брієнна Тарт з «Гри престолів» у ролі директорки радує око, сценарій веселить чорним гумором та детективними твістами. А ось Пагслі, Мортиція і особливо Гомез не дуже вписались, як на мене. Добре, що їх мало показують. Фестера зацінити не вистачило часу. Хотілося б подивитися ще на їхню шалену Бабусю і кузена Іта.

Крістіна Річчі, як на мене, зіграла в рази краще, та й обидва оригінальні фільми від Баррі Зонненфельда — суцільний кайф та любов.

Серіал «Венздей» (Wednesday)
Серіал «Венздей» (Wednesday)

Сучасна Венсдей надто інстаграмно виглядає і практично не грає (даю волю своєму дідівському бурчанню, косо зиркаючи в сторону покоління тіктокерів). Базові кадри головної героїні — застиглий погляд з-під брів без жодних моргань та надування губ, ніби за секунду перед кліком чергового селфі на камеру). Здалося, що це продумана штучно створена модна рольова модель для дівчат-підлітків, такий собі маркетинговий хід з продажу образа фанатам на кілька років уперед (круті черевики-мартінси на високій підошві, модний піджак, гетри, спідниця та комірець з краваткою — це лише один з числених top-notch-луків).

Серіал «Венздей»
Серіал «Венздей» (Wednesday)

Ближче до середини сезону звикаєш до цього та акторської гри Дженни Ортеги, а її тандем з сусідкою по кімнаті дозволяє добре роздивитись розвиток персонажів та навіть отримати задоволення від їх несхожості та доповнення одна одної.

Насамкінець, це, напевно, найбільш якісний на сьогодні серіал Нетфлікс, який легко втирає похнюплений ніс «Дуже дивним ділам», його цікаво дивитись, будувати теорії з приводу того, хто головний поганець та занурюватись у нуарно-пригодницьку атмосферу, спостерігаюси за студентським життям неверморівців та гигикаючи з бертонівських жартів. 

Серіал «Венздей» (Wednesday)
Серіал «Венздей» (Wednesday)
Серіал «Венздей» (Wednesday)
Серіал «Венздей» (Wednesday)
Серіал «Венздей» (Wednesday)
Серіал «Венздей» (Wednesday)

Читайте також рецензію на анімаційний фільм "Кіт у чоботях 2"