Україна не прийматиме «Євробачення» у 2023 році

Україна, як цьогорічний переможець «Євробачення» наступного року мала приймати цей конкурс у себе вдома. Але організатори «Євробачення» ретельно дослідили ситуацію і вирішили, що з міркувань безпеки не можна зараз проводити міжнародний конкурс у країні, де йде повномасштабна війна. Пісенний конкурс «Євробачення» — одна з найскладніших телевізійних постановок у світі, над якою працюють тисячі людей, які відвідують подію та майже рік готують його.

«Після об’єктивного аналізу Референтна група, керівна рада ESC, з глибоким жалем прийшла до висновку, що з огляду на поточні обставини, гарантії безпеки, необхідні телерадіостанції для проведення, організації та виробництва пісенного конкурсу відповідно до Правил ESC, наразі не можуть бути виконані UA:Суспільне», - йдеться у заяві.

Євробачення
Євробачення

Міжнародні організатори з сумом констатують, але Україна не зможе приймати Євробачення у 2023 році у себе. Тож, відповідно до правил і для забезпечення безперервності заходу, EBU тепер розпочне переговори з BBC щодо потенційного проведення пісенного конкурсу Євробачення 2023 року у Великій Британії. Саме виконавець з Британії посів друге місце у фіналі конкурсу.

«Ми повністю прагнемо, щоб перемога України знайшла відображення у шоу наступного року. Це буде для нас пріоритетом у наших дискусіях з можливими господарями», - йдеться у заяві.

Kalush Orchestra на сцені
Kalush Orchestra - цьогорічні переможці Євробачення

Нагадаємо, спочатку Україну мала представляти співачка Аліна Паш, але після скандалу вона зняла свою кандидатуру і на Євробачення у Турин поїхали хлопці з гурту Kalush Orchestra.

Фото: Фейсбук