Що потрібно знати жінкам про рак грудей та важливість щорічного обстеження

Жовтень – всесвітній місяць обізнаності про рак грудей – чому українки знають про важливість обстеження, але ігнорують його?

Вже 20 років косметичний бренд Avon спільно з партнером Благодійним Фондом «Здоров'я жінки і планування сім'ї» реалізує програму, що спрямована на інформування населення щодо проблем жіночого здоров’я, профілактику та ранню діагностику раку молочної залози.

В рамках програми компанія придбала та передала 19 одиниць мамографічного обладнання державним онкологічним лікарням. Завдяки Avon в Україні з’явилися перші мобільні мамографічні комплекси, які дозволили жінкам з маленьких селищ та міст проходи якісне мамографічне обстеження. В рамках «Школи сучасної мамографії» проходили семінари від провідних європейських лікарів, що дозволило українським медикам отримати найсучасніші знання з діагностики раку молочних залоз. Компанія постійно проводить заходи, що інформують суспільство щодо проблематики та закликають жінок регулярно відвідувати мамолога.

Avon «Місія проти раку молочної залози»
Avon «Місія проти раку молочної залози»

Цього року до ювілею місії Avon ініціює закупівлю 20-го діагностичного обладнання, що буде передане НПК «Прикарпатський клінічний онкологічний центр Івано-Франківської обласної ради».

Проблема раку молочної залози  в Україні

Згідно всеукраїнського дослідження жінок*, яке вже 2 роки поспіль проводить компанія Avon, 91 % респонденток знають про важливість профілактичного огляду і лише кожна четверта щороку проходить мамологічне обстеження, як це необхідно. І разом з тим, кожна сьома українка за своє життя стикається з раком грудей.

В Україні щодня діагностують 40 нових випадків захворювання на рак молочної залози. 25% з яких – це захворювання виявлені на ІІІ-IV стадії, коли перемогти хворобу вже досить складно.

Avon «Місія проти раку молочної залози»
Avon «Місія проти раку молочної залози»

Наразі в Україні відсутні комплексні програми організованого мамографічного скринінгу. Державні клініки мають нагальну потребу в якісному та сучасному обладнанні. Не вистачає підготовлених фахівців променевої діагностики та менеджерів з організації скринінгових програм.

«Ми прагнемо подолати мовчання та страх навколо раку молочної залози, зробити раннє обстеження доступним для українських жінок. Належна проінформованість та регулярні профілактичні огляди можуть змінити ситуацію з захворюваністю на рак молочної залози та знизити рівень смертності від цієї хвороби. Ми хочемо донести розуміння, що вчасний огляд може врятувати життя. Саме тому ми працюємо і над  обізнаністю суспільства, і над забезпеченням українських медичних закладів необхідним діагностичним обладнанням», — Арина Ігнатьєва, лідер проєкту Avon «Благодійність-2021».

Avon «Місія проти раку молочної залози»
Avon «Місія проти раку молочної залози»

Навколо питання раку молочної залози в суспільстві досі існують упередження та міфи. Українки мають недостатньо знань та можливостей для запобігання такій проблемі на ранніх стадіях, і продовжувати змінювати цю ситуацію на краще — головна мета програми.

* Дослідницька компанія Gradus на замовлення Avon у вересні 2021 року провела Всеукраїнське дослідження жінок, щоб дослідити динаміку змін в житті української жінки. В опитуванні взяли участь 800 респонденток — жінок 18—65 років з міст України з населенням 50 тис.+, окрім АР Крим та району проведення ООС.