Ось у чому секрет: Андрій Хливнюк пояснив шалений успіх «Калини» у понад 20 країнах світу

Хливнюк розповів, чому вирішив заспівати «Ой, у лузі червона калина» саме на Софійській площі

Лідер гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк, який нещодавно заявив, що ця війна надовго і тепер ми будемо жити, як Ізраїль, зізнається – він заздалегідь знав, що легендарна українська пісня «Ой, у лузі червона калина» отримає всесвітній успіх і триматиметься в топах закордонних чартів.

«Ситуація була така. Ми говорили, хто чим буде займатись у підрозділі, адже – це така штука, де кожен має робити свою справу на своєму місці. Сформований максимально підрозділ – це коли є всі – медичка, антитанки, снайпер, є ті, хто будуть опікуватися тиловим забезпеченням і таке інше. І я сказав: «Пацани, поки я навчуся оперувати РПГ, моє завдання буде вести інформаційну роботу». Цією піснею могла би стати будь-яка повстанська пісня, в якій є таке ж коріння. Ми того дня їхали звідкись, говорили про акустику в приміщеннях, як це робиться. Хлопцям було це цікаво. І я кажу: «Ну от площа порожня, всі евакуйовані, і вона акустично правильна. Якщо ти знайдеш місце на цій площі, де буде правильна акустика, тоді ти зможеш, не підвищуючи голос, озвучити всю її. Так це працює». Так і відбулося», – розповів співак журналістам каналу «Україна» про те, як заспівав легендарну пісню на Софійській площі.

Андрій Хливнюк
Андрій Хливнюк

Артист переконує, що успіх не в самому треку, а в реакції на нього.

«Це ж не я вийшов на площу заспівати цю пісню. Це всі ці люди, які її співають, просто в такий спосіб сказали: «Ні, силою не вирішується питання перспективи, волі, хазяїна в своїй хаті, майбутнього дітей наших» і таке інше. Це міг бути плакат, пісня… «Русский военный корабль» – це така ж точно пісня, як і «Калина». «Русский военный корабль» – це нова «Калина». А ця «Калина», кажуть, ще з гетьманщини йде. 100 років тому хтось так само цю пісню співав, і вона мала такий самий сенс, просто для меншої кількості людей. Тепер, мені здається, вона в 20 з чимось країнах очолювала хіт-паради. Це було цікаво», – розповів Хливнюк у програмі «Зірковий шлях», яку ведуть Даніель Салем та Даша Астаф’єва.

Нагадаємо, в кінці березня співак отримав бойове поранення, коли потрапив під мінометний обстріл.

Фото: Інстаграм