Куди звертатися жертвам сексуального насильства під час війни

В Україні вже більше місяца продовжується повномасштабна війна, яку проти нас розв'язала російська федерація. Солдати країни-агресора нещадно вбивають мирне населення, зокрема дітей, мародерять, знущаються з жінок і дівчат, ґвалтують їх. Мережею ширяться історії про страшні звірства, які чинять рашисти. За інформацієї деяких Telegram-каналів, жервами сексуального насильства з боку солдатів рф стають навіть підлітки та діти віком 11-12 років.

Ця тема привернула увагу Маші Єфросініної — української телеведучої, яка також є почесним послом ООН в Україні, головою Опікунської ради фонду «Твоя опора» та засновницею благодійного фонду «Маша». Єфросініна закликає не мовчати про пережите, обов'язково звертатися по допомогу, щоб правоохоронні органи могли покарати ціх нелюдів.

— Уперше про факт зґвалтування українок окупантами мені прийшло повідомлення з Херсона. Написала жінка, стверджуючи, що з 11 зґвалтованих лише шість жінок вижило. Я зателефонувала з цим замміністра внутрішніх справ. Відповідь: «Маріє, наразі ми це перевіряємо», — написала в Instagram Маша Єфросініна. — Дівчата, рідненькі, я все вам сказала у відео. Прошу вас, не мовчіть, надайте будь-яку інформацію, що допоможе правоохоронцям зафіксувати факт знущання, притягнути звірів до відповідальності та покарати їх. Молю вас! Також я закликаю всіх, хто має інформацію про вчинення окупантами чергових звірств, повідомляти про це до відповідних органів.

Маша Єфросиніна
Маша Єфросініна

Куди звертатися жертвам сексуального насильства під час війни: повний список контактів

Нижче публікуємо всі пункти допомоги з активними посиланнями та номерами телефонів.

Якщо ви перебуваєте на території України:
•    Національна поліція України – 102 (по регіонах – https://www.facebook.com/UA.National.Police/posts/291018919834812)
•    Органи прокуратури(по регіонах – https://gp.gov.ua/ua/posts/sajti-oblasnih-prokuratur)
•    Військова адміністрація – за місцем вчинення злочину або за місцем перебування.
•    Медична допомога – 103
•    Безоплатна правова допомога – 0 800 213 103
•    Національна гаряча лінія – 116 123

TELEGRAM- КАНАЛИ:
•    @stop_russian_war_bot
•    @ukraine_avanger_bot
•    @police_helpbot (#ДійПротиНасильства)
Якщо Ви перебуваєте на тимчасово окупованій території:
•    Телефонна лінія Офіс Генерального прокурора щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту: (096) 755-02-40 або [email protected];
•    Інформацію можна передати до Міжнародного кримінального суду – [email protected]. Листи приймають будь-якою мовою.
Крім того, Маша Єфросініна заявила, що готова особисто зайнятися пошуком для жертв сексуального насильства фахівця, який супроводжуватиме їх психологічно: «Якщо відчуваєте, що маєте сили отримати психологічну допомогу (безкоштовну) кваліфікованих у цьому питанні фахівців, пишіть на пошту –[email protected]».