KOZAK SYSTEM присвятили пісню захисникам маріупольської «Азовсталі»

Автором пісні "Азовсталь" став трубач гурту Сергій Соловій, який написав її буквально за півгодини на наступний день після Львівського благодійного концерту KOZAK SYSTEM: “Ця пісня - з тих, що пишеться за півгодини. В цей час серце зупиняється і з’являються гіркі сльози гордості, а мелодія і слова народжуються одночасно. Слава Захисникам Міста Марії! Героям Слава!”.

Пісня була записана за годину до зйомок відео у місті Шаргород Вінницької області - адже саме там війна зібрала частину KOZAK SYSTEM та знімальну групу на чолі з Вікторією Квіткою, яка працювала над двома попередніми відео гурту. Локацію було обрано не випадково: у Шаргороді є унікальна хресна дорога - одна з західних практик богослужінь, в основі якого покладають спогади віруючих про шлях Ісуса Христа на Голгофу. Символічно, що саме на імпровізованій Голгофі і було відзняте відео “Азов - сталь”, присвячене захисникам Маріуполя. 83 дні оборони Маріуполя змінили перебіг повномасштабної війни РФ проти України. Захисники маріупольського заводу «Азовсталь» зламали плани противника із захоплення сходу України та відтягнули на себе величезні сили ворога.

KOZAK SYSTEM
KOZAK SYSTEM

Іван Леньо (фронтмен KOZAK SYSTEM, з початку повномасштабної війни РФ проти України  - доброволець в лавах патрульної поліції Києва):  

«Кожен з нас пильно спостерігав за подіями, які відбувалися в Маріуполі і кожен з нас сподівався, що підмога якимсь чином зможе дістатися до захисників “Азовсталі”, але, на жаль, цього не сталося: хлопці і дівчата були вимушені здатися в полон задля збереження свого життя і в першу чергу вивезти поранених і тих, кому була життєво необхідна допомога.

На тлі цих переживань у нашого Сергія виникли текст та мелодія майбутньої пісні. Оскільки ми, KOZAK SYSTEM, зараз знаходимося не разом, то вирішили відреагувати терміново: нам здалося, що з цього може виникнути справжній гімн полку “Азов”.

Ми вважаємо «азовців» абсолютними героями, символом незламності, символом віри у Перемогу, віри в Україну. Низький уклін кожному захиснику Маріуполя. Ми дуже сподіваємося, що буде знайдений механізм, який дозволить визволити їх з полону».

KOZAK SYSTEM - АЗОВ-СТАЛЬ