Фільм «Клондайк» змагатиметься за номінацію на «Оскар» від України

Український Оскарівський Комітет обрав претендента на висування на премію «Оскар». За номінацію в категорії «Найкращий міжнародний художній фільм» від України змагатиметься «Клондайк» режисерки Марини Ер Горбач. Короткий список претендентів на номінацію буде оголошено 21 грудня,  номінантів на «Оскар»  —  24 січня 2023 року.

Фільм «Клондайк»
Фільм «Клондайк»

«Номінація від країни на нагороду Американської Кіноакадемії — це крок до глобальної аудиторії. А під час війни це ще й можливість поширювати меседж, який відгукується українцям. “Клондайк” говорить про нас кіномовою зрозумілою іноземцям.

У нас вже є неоціненний досвід кампанії для Санденсу, під час якої ми працювали з публіцистами номінанта на “Оскар” “Куди ти йдеш, Аїдо?”, завдяки цьому ми маємо стратегію, розуміємо що потрібно роботи, і тепер ми готові до показів академікам. І цього разу в України дійсно є шанс бути помітною», — коментує режисерка фільму Марина Ер Горбач.

Події фільму розгортаються у липні 2014 року на Донбасі.

Молоде подружжя готується стати батьками. Попри постійні сварки, чоловік і брат дружини прагнуть одного — евакуювати вагітну жінку. Та вона відмовляється їхати навіть коли село захоплюють озброєні угруповання. Тим часом у небі над ними збивають цивільний літак.

"Клондайк"
Кадр з фільму "Клондайк"

Це четверта повнометражна робота Марини Ер Горбач («Омар і ми», «Люби мене», «Гарчання чорних псів»), яка також є авторкою сценарію. Головну роль виконала Оксана Черкашина («Погані дороги»), акторка театру і кіно, володарка Премії кінокритиків «Кіноколо». Доповнили каст Сергій Шадрін («Чорний ворон») і Олег Щербина («Черкаси», «І будуть люди»).

Кадр з фільму "Клондайк"
Кадр з фільму "Клондайк"

Світова прем’єра стрічки відбулася на Санденсі — найбільшому фестивалі незалежного кіно в США, де вона здобула Приз за Найкращу режисуру.

Відзнака й участь стали для України історичними: «Клондайк» — це перша українська ігрова картина в програмі міжнародного конкурсу фестивалю.

Стрічка також була представлена на Берлінському міжнародному кінофестивалі в програмі Panorama, яка фокусується на найбільш актуальному міжнародному кіно. Фільм удостоїли двох нагород: Екуменічного журі та Глядацьких симпатій.

Кадр з фільму "Клондайк"
Кадр з фільму "Клондайк"

У світі картину сприйняли тепло як кінокритики, так і глядачі: її рейтинг на платформі IMDb становить 7,4, а на сайті Rotten Tomatoes — 95% зі здебільшого схвальними відгуками міжнародної преси (Variety, Screen International, RogerEbert.com, Cineuropa). Видання Vox віднесло «Клондайк» у топ фільмів, які цього року стануть найбільш обговорюваними.

Українські глядачі зможуть подивитися фільм «Клондайк» у кінотеатрах з 3 листопада 2022 року.

Фото: «Артхаус Трафік»